بیشتر مردم باور دارن رابطه از راه دور راه به جایی نمی برد! شاید دور و بریا تون پیشنهاد می کنن وارد اینجور رابطه ای نشید. هیچکی نمی گه حفظ رابطه راه دور آسونه؛ فاصله زیاد بعضی مشکلات رو داره. بعضی وقتا مسائل پیچیده می شه و شما بعضی وقتا وبی بعضی وقتا احساس تنهایی می کنین. اما فاصله آسونترین چیزها رو شیرین و جذاب می کنه؛ گرفتن دست همدیگه، باهم سر یک میز غذا خوردن، باهم قدم زدن، بوی همدیگه رو بو کشیدن کردن و… در رابطه راه دور اینجور کارای کوچیک و پیش پاافتاده ای تبدیل به کارایی مهم می شن.

رابطه راه دور سخته اما تعجبای خودشو داره. در این مطلب به شما چندین نکته سودمند رو ارائه می کنیم تا راهنمای شما در حفظ رابطه راه دورتون باشه.

 

۱. بیش ازحد درتماس نباشید

«کم، ارزش منده!» واسه حفظ رابطه تون لزومی نداره هر ۱۲ ساعت روز رو در تماس باشین. مثل کنه نباشید! خیلی از زن و شوهرا فکر می کنن، به جبران فاصله فیزیکی بین شون باید پیوسته باهم در رابطه باشن. این کار ممکنه شرایط رو حتی بدتر کنه. در اینجور وضعیتی خیلی زود از «بیان علاقه» خسته میشید. اندازه نگه دارین! قرار نیس همدیگه رو کلافه و خودتون رو خسته کنین. مهم اینه که در زمان درست حرف تون رو بزنین و به درستی احساسات همدیگه رو تحریک کنین.

۲. این وضعیت رو به عنوان فرصت ببینین

۲۱ پیشنهاد واسه حفظ یک رابطه عاطفی از راه دور آموزشی

اگه می خواید با همدیگه زندگی کنین، اول باید بدونین چه جوری دور از هم زندگی کنین. این وضعیت رو به عنوان فرصتی واسه یادگیری درنظر بگیرین. این دوری می تونه آزمونی واسه اثبات عشق تون باشه. به قول معروف «عاشقی روش رندان بلاکِش باشه!» به جای فکروخیال درباره اینکه این دوری مهرتون رو نسبت به هم کم می کنه و باعث جدایی تون میشه، باور داشته باشین این تجربه پیوندتان رو محکم تر می کنه.

ترجیح میدم دور ازت باشم اما گرمی و صمیمیتت رو احساس کنم، تا اینکه کنارت باشم ولی حس کنم خیلی ازت دورم!

– شخصیتی تلویزیونی

۲۱ پیشنهاد واسه حفظ یک رابطه عاطفی از راه دور آموزشی

 

 

۳. واسه مدیریت انتظارات تون چند اصل مهم مشخص کنین

هر دو طرف باید خیلی روشن بدونن می تونن چه انتظاراتی از همدیگه داشته باشن. پس اصول اساسی رو واسه همدیگه مشخص کنین تا ناخواسته باعث تعجب یا ناراحتی همدیگه نشید. مثلا اگه رابطه تون رسمی نشده و زمان آشنایی رو می گذرونین، طی این رابطه تصمیم به آشنایی با بقیه مجازه؟ میزان تعهد شما نسبت به همدیگه چقدره؟ بهتره درباره اینجور مسائلی روراست و روشن باشین.

۴. دوستیای منظم و خلاقانه داشته باشین

هیچوقت از «صبح به نه» و «شب خوش» هر روزه غافل نشید. این اصل مهمیه! پیش از هر چیز، درباره رخدادهای زندگی تون صحبت کنین حتی اگه پیش پاافتاده به نظر برسن. در کنار اون هرازگاهی واسه همدیگه عکس، پیامای صوتی و ویدئویی بفرستید. با انجام این کارا طرف مقابل محبت و توجه شما رو درک می کنه.

۵. شیطنت آمیز و تحریک کننده صحبت کنین

۲۱ پیشنهاد واسه حفظ یک رابطه عاطفی از راه دور آموزشی

زندگی جنسی نقش مهمی در رابطه هر زوجی داره. میل جنسی که یکی از عواملیه که زن و شوهرا رو به همدیگه جذب می کنه، نه تنها احتیاجی زیستی بلکه یک احتیاج عاطفیه. با سربه سرگذاشتن و ارسال پیامای کنایه آمیز و تحریک کننده آتیش رو روشن نگه دارین. ارسال داستانا و جکای شهوت انگیز هم کار بدی نیس!

۶. از موقعیتای خطر آمیز دوری کنین

اگه میدونید شرکت در بعضی مهمانیا یا دورهمیای صمیمی، طرف مقابل رو ناراحت می کنه، یا از این کار پرهیز کنین یا پیش از اقدام موضوع رو با اون درمیان بذارین و بهش اطمینان بدین. اینجور مسائلی رو پشتِ گوش نیندازید. اینجور مسائلی معمولا واسه آدما مهمه و اونا رو نگران، مشکوک و البته ناراحت می کنه چون باعث می شه احساس کنن ضعیف هستن و اختیاری ندارن.

ممکنه با رفت و اومد با رفقای کاری یا نامزد سابق تون که نشونه های خاصی واسه تون می فرستند در دامی بیفتید که خودتون ناآگاهانه (یا آگاهانه) پهن کردین. پس پیش از اینکه وارد موقعیتی شید، خطرهای اونو بشناسین. فقط به قلب تون گوش نکنین، عقل تون رو هم به کار بگیرین.

۷. کارا رو اشتراکی انجام بدین

بازیای آنلاین رو امتحان کنین. هم زمان فیلم یا سریالی رو روی فیلم نت یا فیلیمو تماشا کنین. در تماسای ویدئویی آواز بخونین، نقاشی کنین یا هر کار دیگری رو که دوست دارین با هم بکنین. با هم به خرید آنلاین برید و واسه همدیگه هدیه بخرین. باید خلاقیت به خرج بدین و انجام این کارا واسه تون طبیعی باشه.

۲۱ پیشنهاد واسه حفظ یک رابطه عاطفی از راه دور آموزشی

۸. کارای مثل انجام بدین

۲۱ پیشنهاد واسه حفظ یک رابطه عاطفی از راه دور آموزشی

کتاب، برنامه تلویزیونی، فیلم، موسیقی و موارد مثل دیگر رو در برنامه تون بذارین. وقتی کتاب یه جوری رو می خونین یا فیلم مشابهی رو تماشا می کنین، موضوعات بیشتری واسه صحبت کردن دارین. با این کار حتی باوجود دوری از همدیگه، تجربه های مشابهی دارین.

۹. هرازگاهی همدیگه رو رودررو ببینین

ملاقاتای بعضی وقتا به بعضی وقتا در رابطه راه دور خیلی مهم ان. پس از همه صبرا، دلتنگیا و پرهیز کردنا، نوبت به لذت بردن از همه اون چیزای کوچیک در دیدار رودررو می رسه؛ دست دردست هم بودن، با همدیگه غذا خوردن و … چیزایی که واسه زوجای دیگر معمولی و پیش پاافتاده ان، واسه زوجایی در رابطه راه دور خیلی ویژه و خیلی شخصی هستن.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۷ روش واسه شکست دادن خواب آلودگی بعدازظهرها در محل کار

۱۰. هدف داشته باشین

می خواهیم به کجا برسیم؟ این دوری چقدر طول می کشه؟ آینده مون چه میشه؟ لازمه به این سوالای لازم جواب بدین. زن و شوهرا نمی تونن واسه همیشه از هم دور و بازم عاشق باشن. همه ما آخرسر باید زندگی معمولی مون رو در جایی ثابت شروع کنیم.

پس برنامه ریزی کنین. زمان تقریبی دور بودن تون و زمانای باهم بودن تون رو مشخص و هدف پایانی تون رو مشخص کنین. مهمه که هر دوی شما درک و اهداف مشترکی داشته باشین. این جور حتی اگه در جای یه جوری زندگی نکنین، طبق اهداف مشترکی سعی می کنین و به طرف آینده ای می روید که هردوی تون رو در بر میگیره.

۲۱ پیشنهاد واسه حفظ یک رابطه عاطفی از راه دور آموزشی

۱۱. از تنهایی تون و وقتایی که با دوستان و خونواده می گذرونین، لذت ببرین

۲۱ پیشنهاد واسه حفظ یک رابطه عاطفی از راه دور آموزشی

شاید تنها باشین اما درمونده نیستین؛ نه تاوقتی که خودتون این طور بخواهید! باور کنین که دنیا دور شریک عاطفی تون نمی چرخد! شما دوستان تون، خونواده تون و مهم تر از همه خودتون رو دارین. درزمان این مدت بیشتر با دوستان و خونواده وقت بگذرونین. ورزش کنین. سرگرمی تازه ای پیدا کنین. فیلم و سریال تماشا کنین. کارای بسیاری وجود دارن که می تونین به تنهایی بکنین.

۱۲. با همدیگه روراست باشین

۲۱ پیشنهاد واسه حفظ یک رابطه عاطفی از راه دور آموزشی

درباره احساسات تون، ترس، ناامنی، حسادت، بی عاطفگی، هرچه هستن، صحبت کنین. اگه سعی کنین این احساسات رو مخفی کنین، دیر یا زود این راز نابودتان می کنه. سعی نکنین به تنهایی با این مسائل کنار بیایید. روراست باشین. اجازه بدین طرف مقابل حمایتی رو که احتیاج دارین واسه تون جفت و جور کنه. بهتره از همون شروع مسئله رو با همدیگه درمیان بذارین، نه وقتی که کار از کار گذشته.

۱۳. از برنامه زمانی همدیگه آشنایی

با باخبر شدن از زمان کاری و وقتای آزاد همدیگه، میدونید چه موقعی واسه پیام فرستادن یا تلفن کردن مناسبه و مزاحمتی واسه طرف مقابل ایجاد نمی کنه. بهتره زمانای ویژه ی زندگیِ همدیگه رو بشناسین، مثل فرجه ی پیش از امتحانات پایان ترم، تعطیلات پایان ترم، سفرهای کاری مهم و… . این موضوع وقتی در ناحیه های زمانی متفاوتی زندگی می کنین، اهمیت ویژه ای داره.

۱۴. فعالیت همدیگه رو در شبکه های مجازی دنبال کنین

عکس و پستای همدیگه رو در فیسبوک یا اینستاگرام لایک کنین. در صفحه های مجازی همدیگه پیام بذارین. توجه و علاقه تون رو نشون بدین. زیرنظرداشتن همدیگه چیز بدی نیس حتی می تونه جذاب و هیجان انگیز باشه.

۱۵. واسه همدیگه هدیهای مخصوص تهیه کنین

یادگاری اثر شگفت انگیزی داره. فرقی نمی کنه آویزی کوچیک، جاکلیدی، عطر یا سی دی موسیقی باشه. آدما بیشتر دانسته یا ندانسته به چیزای کوچیک در زندگی روزمره شون دلبستگی پیدا می کنن. این کاری ست که همه ما می کنیم؛ خاطرات مون رو به اشیا گره می زنیم به این امید که هر زمان ذهن مون کمک نکرد با نگاه کردن یا لمس کردن اونا، خاطرات خوش رو به یاد بیاریم. پس ممکنه چیزی که به چشم بقیه پیش پاافتاده و معمولیه، واسه ما ارزش و اهمیت بسیاری داشته باشه.

۱۶. یک اَپ پیام رسان خوب داشته باشین

۲۱ پیشنهاد واسه حفظ یک رابطه عاطفی از راه دور آموزشی

این خیلی مهمه چون پیامای نوشتاری آسونترین و عادی تری روش ارتباطی بین شماس. شما به اپلیکیشینی احتیاج دارین که امکاناتی بالاتر از ارائه کلمه ها و صورتکا داشته باشه. اپلیکیشنای پیام رسانی مختلفی وجود دارن که می تونین به رایگان از اونا استفاده کنین. استیکرهای جذاب و بانمک این اپلیکیشنا رو به کار بگیرین.

۱۷. با پست سنتی نامه و هدیه بفرستید

واسه همدیگه کارت پستال و نامهای دست نویس بفرستید. هرازگاهی واسه همدیگه به روش سنتی هدیه ارسال کنین. می تونین در روز تولد، سالگردها و مثل اون با استفاده از خدمات ارسال گل، واسه همدیگه گل بفرستید. با خریدهای آنلاین همدیگه رو غافلگیر کنین.

۱۸. مثبت اندیش بمونین

واسه حفظ رابطه راه دور باید پیوسته بهش انرژی مثبت تزریق کنین. بله، انتظار سخته، شاید بعضی وقتا احساس تنهایی بکنین اما پیوسته به خودتون یادآوری کنین که نتیجه این صبر چقدر شیرین و لذت بخش هستش. واسه اینکه مثبت اندیشی خود رو حفظ کنین، همیشه قدردان باشین؛ قدردان اینکه کسی رو دارین که دوستش داشته باشین و اونم شما رو دوست داره، قدردان همه چیزای کوچیک زندگی تون مثل نامهای درون صندوق پست، قدردان سلامتی و امنیت تون باشین.

۱۹. درباره دوستا و آشناا صحبت کنین

بعضی وقتا حرف زدن درباره شایعها و حتی دری وری گفتن می تونه خیلی لذت بخش باشه.

۲۰. هر وقت می تونین تماس ویدئویی داشته باشین

نگاه کردن به چشمان همدیگه و شنیدن صدای هم باعث می شه احساس کنین شرایط روبه راه و حس خوبی داشته باشین.

۲۱. واسه همدیگه نامای بانمک انتخاب کنین

چون کار بانمکیه و عشق و عاشقی تون رو بیشتر می کنه! 


دسته‌ها: آموزشی