اِلبرت هوبارد می گه: «کافیه تا ساعت ۱۰ صبح خوشحال و سرحال باشین، بقیه ی روز خود به خود عالی میشه.» بیشتر اوقات همه ما روز خود رو طبق عادتای تکراری پیش می بریم، اما اگه صبح خود رو با انرژی و افکار مثبت شروع کنین، نه تنها اون روزتون، بلکه تموم زندگی و آینده تون تغییر می کنن.

به کمک روشای زیر می تونین صبحگاه متفاوتی داشته باشین. کافیه یکی از موارد فهرست زیر رو انتخاب کنین و اونو هر روز بکنین تا ساعات بعدی رو با شادی و آرامش سپری کنین. این یک شعار نیس، واقعیته. نگاه مثبت زندگی شما رو به خاطر این بهش رو می کنن، پس با ما همراه باشین.

۲۰ کاری که افراد خوشحال صبح ها انجام میدن آموزشی

آرامش

 

۱. مدیتیشن

اوون فلتام می گه: «مدیتیشن جام دورنمای روح ماست.» راه ها و روشای مختلفی واسه انجام مدیتیشن هست. مدیتیشن واقعا شما رو پر از انرژی می کنه، به شما کمک می کنه مغزتون رو از افکار منفی پاک کنین و افکار منسجمی داشته باشین. از آنجایی که در صبحگاه عوامل حواس پرتی کمتری در دور تون هست، بهتره صبحا به مدیتیشن بدین.

۲۰ کاری که افراد خوشحال صبح ها انجام میدن آموزشی

۲. لذت از سکوت صبح

لازم نیس کار خاصی بکنین، فقط سعی کنین از سکوت صبح آخر لذت رو ببرین و به آرامش برسین. مشاهده ی آسمان قشنگ یا تماشای بیدار شدن عزیزان تون از خواب، به راستی تأثیرگذار و آرامش بخشه. اجازه بدین این تصاویر مثبت و قشنگ، تموم روح و جون شما رو دربرگیرند و به شما کمک کنن روز خود رو با روحیه ای سرحال شروع کنین.

۳. نوشتن

خاطره نویسی در صبح بعضی وقتا فکر بسیار خوبیه. می تونین درباره تجربه مدیتیشن یا خوابی که دیشب دیده اید، چیزی بنویسین یا واسه روزی که در پیش دارین، برنامه ریزی کنین.

۲۰ کاری که افراد خوشحال صبح ها انجام میدن آموزشی

۴. شکرگزاری

۲۰ کاری که افراد خوشحال صبح ها انجام میدن آموزشی

ویلیام آرتور وارد می گه: «شکرگزار بودن بدون بیان کردن اون، مثل کادو کردن هدیه و تقدیم نکردن اینه.» شکر گزاری قدرت فوق العاده ای داره. به خاطر خونواده، دوستان، سلامتی تون و نعمتایی که در زندگی دارین، قدردان و شکرگزار باشین.

۲۰ کاری که افراد خوشحال صبح ها انجام میدن آموزشی

شکرگزاری تنها در عرض چند ثانیه به شما نشون می ده که به خاطر داشتن نعمتای جور واجور، چقدر خوشبخت هستین.

۵. باز کردن پنجرها

مهم نیس در کدوم فصل سال هستیم، حتی اگه هوا سرد باشه، تموم پنجرهای خونه رو باز کنین، بذارین هوای تازه وارد منزل بشه و از سکوت زیبای صبحگاهی لذت ببرین. یادتون باشه که دیروز گذشته و امروز فرصتی واسه شروعِ دوبارهه.

۶. کمک کردن به بقیه

بهتره روز خود رو با انجام کار مفیدی شروع کنین. مثلا با روحیه ای سرحال به سرحال شدن همسر و بقیه اعضای خونواده کمک کنین، همسایه رو تا مقصدش برسونین، فرزندان رو واسه مدرسه آماده کنین یا حتی به گربه ی بی خانمانی غذا بدین.

۷. ورزش صبحگاهی یا یوگا

افراد به دو دسته تقسیم می شن:

  1. کسائی که عاشق ورزش صبحگاهی هستن؛
  2. کسائی که از اون بدشون میاد و ورزش نمی کنن.

انتخاب با شماس که به عضویت کدوم دسته دربیایید. کمه کم دو روز یک بار سعی کنین به ورزش صبحگاهی بدین. اگه روز خود رو با ورزش شروع کنین، اندروفین در بدن تون ترشح می شه و در طول روز ایجاد وخوی سرحال و خوبی دارین. اگه یوگا کار کنین که دیگر چه بهتر. یوگا بدن رو ورزیده و روح رو هم سرحال و سرحال می کنه. اگه به طور منظم یوگا کار کنین، نتایج مثبت روحی و جسمی اونو خوب احساس می کنین.

۸. بو کشیدن بوی طبیعت

هر روز سعی کنین ۵ دقیقه رو در پارک یا باغچه تون بگذرونین. با بو کشیدن بوی طبیعت، انرژی و حس و حال فوق العاده ای دارین.

۹. اندیشیدن به عزیزان

خیلی از افراد فکر می کنن که داشتن افکار مثبت، باعث می شه چیزای خوبی به زندگی مون جذب کنیم. فقط کافیه ۵ دقیقه در روز، درباره عزیزان تون و چیزای مثبت فکر کنین. باید بدونین که عشق، قدرت فوق العاده و عالی داره. سعی کنین به والدین، همسر یا دیگر عزیزان تون فکر کنین. به جای اندیشیدن به مشکلات و جذب اونا، به عشق و انرژی اون فکر کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۷ روش واسه شکست دادن خواب آلودگی بعدازظهرها در محل کار

۱۰. درست کردن چای و قهوه واسه خونواده

۲۰ کاری که افراد خوشحال صبح ها انجام میدن آموزشی

واسه خود و همسرتون چای یا قهوه درست کنین و از گفت وگویی شیرین لذت ببرین. جدا از اینکه اینکه باید بدونین انجام دادن این کارای کوچیک، باعث تقویت و استواری رابطه تون می شه.

۱۱. نوشتن نامه ی شکرگزاری

نامه ای بنویسین و در اون از کسی تقدیر و تشکر کنین. شاید این نامه رو هیچ وقت نفرستید یا به کسی تحویل ندین، اما نوشتن اون خالی از لطف نیس. مثلا به خاطر دستپخت خوب همسرتون، رفتار مؤدبانه و درست بچتون یا حتی اعتماد و توجه یکی از مشتریان تون در محل کار، نامه ی تشکرآمیزی بنویسین. با این کار نشون میدید که ارزش توجه و محبت بقیه رو درک می کنین.

۱۲. یادگیری

لئوناردو داوینچی می گه: «شریف ترین لذت، لذتِ یادگیریه.»

بیشتر افراد فکر می کنن که صبحا قدرت یادگیری بالاتری دارن. به چه دلیل از این فرصت عالی استفاده نکنین؟ اگه مشغول یادگیری زبانی خارجی هستین، صبحا چند کلمه جدید یاد بگیرین، یا روی هر چیز دیگری که دوست دارین، تمرکز و موتور مغزتون رو روشن کنین.

۱۳. تصور مثبت

۲۰ کاری که افراد خوشحال صبح ها انجام میدن آموزشی

عاشق کوهستان هستین یا دل تون واسه دیدن دریا و جنگل ضعف میره؟ سعی کنین خود رو در جایی تصور کنین که دل بسته اون هستین. چشماتون رو ببندید، تصور کنین به جای موردعلاقه ی خود رفته اید و از پنجره به منظره ای دیدنی نگاه می کنین. مطمئن باشین وقتی چشماتون رو باز کنین، حس فوق العاده ای دارین.

۱۴. قدم زدن

اگه اهل ورزش نیستین، کمه کم نیم ساعت زودتر بیدار شید و در دور منزل تون کمی قدم بزنین. تماشای صبح قشنگ و بو کشیدن هوای تازه معجزه می کنن.

۱۵. منظم کردن میز کار

میزتون رو منظم کنین، همه چیز رو سر جای خود بذارین. اگه لازمه، کمی گردگیری کنین. خرت وپرتای اضافی رو کنار بذارین و محیط مناسبی واسه شروع کار خود جفت و جور کنین.

این کار فقط چند دقیقه طول می کشه اما عوضش در تموم ساعات کاری خود منظم هستین و موقع کار کردن، حس وحال بهتری دارین. وقتی شرایط مرتبه و همه چیز سر جای خود قرار داره، کار کردن بسیار لذت بخش تر هستش.

۱۶. آواز خوندن

۲۰ کاری که افراد خوشحال صبح ها انجام میدن آموزشی

مهم نیس صدای خوبی دارین یا نه. صبحا زیر دوش، هنگام رانندگی یا هر وقت دیگری که دل تون خواست، بدون ترس و خجالت واسه خودتون آواز بخونین. آواز خوندن به شما کمک می کنه روز خوبی رو شروع کنین. از قضاوت بقیه و شنیده شدن صداتون هم نهراسید، همه که نباید مثل استاد شجریان خوش صدا باشن.

۱۷. تایید و ایجاد انگیزه

صبح خود رو با جملات مثبتی مثل «حتما نمره خوبی می گیرم»، «معامله امروز عالی پیش میره» و … شروع کنین. این جملات مثبت قدرت زیادی دارن و واسه شما اعتماد به نفس به ارمغان میارن. جملات مثبت و انگیزشی رو هر صبح مرور کنین و مطمئن باشین شرایط همونجوریکه فکر می کنین، پیش خواهد رفت.

۱۸. منظم کردن رایانه

فایلای رایانه ی خود رو منظم کنین. پیامای اضافی و بیهوده رو پاک کنین و هر چیزی رو در جای مناسبش قرار بدین. رایانه ی شمام مثل میز کارتون، باید تمیز و منظم باشه تا در طول کار بهتر و متمرکزتر عمل کنین.

۱۹. مشاهده ی بالا اومدن خورشید

۲۰ کاری که افراد خوشحال صبح ها انجام میدن آموزشی

راهی ساده تر از اینم سراغ دارین؟ کافیه به بالا اومدن قشنگ و دل انگیز خورشید نگاه کنین تا انرژی بزرگی دریافت کنین. مشاهده ی بالا اومدن خورشید به شما نشون می ده که بخشی از این طبیعت قشنگ هستین و به عنوان عضوی از این جهان خاکی، مسئولیتایی دارین که باید به اونا رسیدگی کنین. شما از خورشید انرژی دریافت می کنین و بعد تصمیم می گیرین که این انرژی جذب شده رو در کجا استفاده کنین.

۲۰. دوش آب سرد و گرم

درصورتی که به مریضی یا مشکل خاصی گرفتار نیستین، این روش دوش گرفتن، به سر حال شدن شما کمک زیادی می کنن.

منبع : medium

 


دسته‌ها: آموزشی