موفقیت در کسب وکار، تنها نیازمند ایده های فوق العاده و اخلاق کاری حرفه ای نیس، بلکه نیازمند افراد مناسب و شایسته هم هست. واسه اینکه بتونین با بقیه خوب کار کنین، لازمه که در رهبری و مدیریت به یک آدم حرفه ای تبدیل شید. در این مقاله نکاتی رو میگیم که واسه تبدیل شدن به یک رهبر و مدیر خوب، باید درنظر بگیرین.

 

در طول ۱۸ سال تجربه حرفه ای ام چیزای خیلی زیادی یاد گرفتیم و به عنوان یک کارآفرین، هنوزم در حال یادگیری هستم. نمی تونم رد کنم که دانستن چیزایی از پیش، چقدر می تونه در انجام بهتر کارا کمک کنه.

قصد دارم در این مقاله نکاتی رو که طی حدود بیست سال مالکیت و مدیریت کسب وکار یاد گرفتیم به شمام بگم.

۱. هیچوقت تسلیم نشید

این پیشنهاد ای کلیشه ایه، اما بهترین چیزیه که میتونم به شما بگم. کارآفرینی واسه افرادی که مصمم نیستن و سخت کوشی به خرج نمی دن، اصلا مناسب نیس. کارآفرینی واسه افرادی مناسبه که تواناییا، ایده ها و اعضای گروه شون رو باور دارن. رهاکردن یک پروژه، چه کوچیک باشه و چه بزرگ، نه تنها واسه خودتون، بلکه واسه کسائی که رهبری اونا رو برعهده دارین هم زیان باره.

۲. دور و بریا شما همه دارایی تون هستن

اگه کارمندان و همکاران شایسته ای نداشته باشین، اجرای یک ایده ی خوب صدها برابر سخت تر می شه. بهترین افراد ممکن رو واسه اجرای پروژه تون پیدا کنین و بعد همه سعی تون رو به کار بگیرین تا اونا رو پیش خود نگه دارین.

۳. هم رهبر باشین و هم شاگرد

در موفق ترین ارتباطات حرفه ای، افراد از احترام دوطرفه برخوردارن و همیشه در حال یادگیری هستن. به عنوان یک رهبر ممکنه وظیفه ی شما این باشه که تواناییا و علم گروه تون رو زیاد کنین، اما باید به همون اندازه از اونا هم چیزایی یاد بگیرین.

۴. قوی باشین نه خونسرد

۲۰ نکته مدیریتی که شما رو به رهبری فوق العاده تبدیل می کنه آموزشی

مردم رهبرانی رو که به خودشون اعتماد ندارن، به سختی باور می کنن. حتی در زمانای بی ثباتی سعی کنین مثبت اندیش و با اعتماد به نفس باقی بمونین. داشتن شک وتردید در انتخابا و اعمالی که انجام میدید، نه تنها روی نگاه خودتون اثر منفی می ذاره بلکه نگاه اعضای تیم تون رو هم خراب می کنه.

۵. یک کسب وکار در حال رشد، به افراد در حال رشد احتیاج داره

تقریبا همه افراد در حال رشد هستن اما یک تجربه حرفه ای مثبت نه تنها شامل پیشرفت می شه بلکه راه و روش مثبت به رشد و یادگیری هم لازم داره. از اشتباهات کوچیک صرف نظر کنین و سعی کنین به اعضای گروه تون درس بدین نه اینکه اونا رو به خاطر خطاهایشان سرزنش کنین. به افرادتان فرصت یادگیری بدین تا به افراد بهتری تبدیل شن. توجه داشته باشین که شاید شما رهبر خوبی باشین اما همیشه می تونین به رهبر بهتری تبدیل شید.

۶. شکست یک واقعیته؛ با اون کنار بیایید

۲۰ نکته مدیریتی که شما رو به رهبری فوق العاده تبدیل می کنه آموزشی

هیچ کسب وکاری رو به یاد نمی آورم که در دوره ای شکست نخورده باشه. به جای اینکه شکستای بقیه رو بخونین، بهش مثل تجربه ای واسه یادگیری و فرصتی واسه رشد نگاه کنین. دست کم به خاطر این که افراد شکست خورده ی زیادی رو دیده اید، پروژه تون رو آزاد نکنین.

۷. مدیریت افراد در زمان تغییر سخت ترین کار شماس

در تغییرات فردی و محیطی، افراد شما زمان سختی به خاطر برابری با محیط دارن. صبور باشین و توجه داشته باشین که کسب وکارتان هنوز نیازمند سرسختی شماس. انعطاف پذیر باشین اما به هر چیزی تن در ندین. یافتن روشی واسه حفظ تعادل بین این موارد یکی از سخت ترین کارهاییه که تا الان برعهده داشته اید.

۸. یک ماهی بزرگ در برکه ای کوچیک شانس بیشتری واسه موفقیت داره

اگه به اندازه کافی قدرت نداشته باشین نمیتونه جمعیت زیادی رو مدیریت کنین. پس شرایط رو برعکس کنین. مسئولیت گروهی که توان مدیریتش رو ندارین، برعهده نگیرید و قدرت خود رو همراه با احترام به بقیه حفظ کنین.

۹. در یک چیز بهترین باشین و پس از اون به دنبال گسترش توانایی هاتون برید

ترجیح میدید که در یک چیز بهترین باشین یا در موردای جور واجور کارکرد متوسطی داشته باشین؟ شاید مورد اول بهتره. زمانی که کار خود رو تازه شروع کردین، سعی کنین کسب وکارتان در یک بخش ی خاص بهترین باشه. پس از اینکه در اون بخش، بهترین کارکرد رو داشتین می تونین وارد بخشای دیگر شید.

۱۰. واسه موفقیت در سطح ملی باید گروه بسیار خوبی داشته باشین

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۹ نمونه سوال زیرکانه که در مصاحبه شغلی از شما می پرسند 

۲۰ نکته مدیریتی که شما رو به رهبری فوق العاده تبدیل می کنه آموزشی

رقابت در سطح ملی بسیار شدیده و استعداد حرف اول رو می زنه. ممکنه بتونین با یه گروه درجه دو در شهر خودتون کارکرد خوبی داشته باشین اما در سطح ملی موفقیت زیادی نصیب تون نمی شه. درنتیجه لازمه انرژی کافی بذارین و یه گروه عالی بسازین که در اون استعدادها، شخصیتا و تمایلات جور واجور وجود داشته باشه اما یک هدف مشترک رو دنبال کنن.

۲۰ نکته مدیریتی که شما رو به رهبری فوق العاده تبدیل می کنه آموزشی

۱۱. افراد و فعالیتایی رو که جلوی رشد شما رو می گیرن، سریع آزاد کنین

هیچ دلیلی نداره که افراد و پروژه هایی رو که مانع پیشرفت کسب وکار شما می شن حفظ کنین. اگه تمایل و تواناییایی یکی از افراد مناسب نیس و نمیشه اونو اصلاح کرد، بذارین از کسب وکار شما خارج شه. فعالیتایی رو که مناسب کسب وکارتان نیستن، آزاد کنین.

۱۲. فروتن باشین

خودخواهی رو با رهبری اشتباه نگیرید. قدرتمندی واسه موفقیت کلیدیه اما زورگویی نه. فروتنی پیشه کنین و رهبری باشین که افراد با رضایت و خوشحالی از اون پیروی می کنن.

۱۳. واسه جلب اعتماد بقیه، مدیری تلاشگر باشین

رهبری فوق العاده تنها این نیس که روی صندلی خود بشینین و دستور بدین. بلکه یک رهبر خوب درگیر کار می شه و ذهنش رو هوشیار نگه می داره. درواقع شما باید سخت کوش ترین فرد درون سازمان تون باشین. اینطوری به کارمندان تون نشون میدید که کار کردن در شرکت شما چیجوریه و می تونین یک رهبر موثر و مؤثر باشین و رابطه بهتری با اعضای گروه تون داشته باشین.

۱۴. پیش از شروع فعالیت هاتون خوب درباره اونا فکر کنین

۲۰ نکته مدیریتی که شما رو به رهبری فوق العاده تبدیل می کنه آموزشی

زمانی که بدون آمادگی کافی وارد فعالیتی میشید، گروه تون رو هم با خودتون به درون اون می کشین. پیش از برداشتن اولین قدم مطمئن شید که خودتون و تیم تون رو وارد کاری نمی کنین که توان انجامش رو ندارین. بهتره با احتیاط بیشتری کار کنین تا اینکه در آینده پشیمون شید.

۱۵. حریص نباشید

شاید این نکته روشن به نظر برسه، اما رهبران خیلی زیادی بودن که اجازه دادن حرص کنترل اونا رو دردست بگیره. هنگام صحبت درباره پول، قدرت و منابع حریص نباشید. مسئولیت گروه بزرگی رو که از مدیریتش ناتوانید، قبول نکنین. به عنوان فردی حرفه ای حریص بودن واسه تون خیلی جذاب نیس و در درازمدت هم به کسب وکارتان آسیب می زنه. درعوض واسه اشتراک یاد گرفته هاتون از کسب وکار سعی کنین و از چیزایی که در اختیار دارین، واسه ایجاد ارتباطات بهتر با بقیه بهره ببرین.

۲۰ نکته مدیریتی که شما رو به رهبری فوق العاده تبدیل می کنه آموزشی

۱۶. اجازه ندین بقیه کار شما رو خراب کنن

مسئولیت پیروزی و شکست کاراتون رو خودتون برعهده بگیرین. زمانی که قرار بر شکست شماس، بهتره با تصمیم خودتون شکست بخورین. به خاطر شکست تون بقیه رو سرزنش نکنین، بلکه خودتون جواب گو باشین.

۱۷. اگه احساس می کنین کسی از کار با شما سود می بره شاید احساس تون درسته

بسیار ساده س!؛ اگه کسی به شما لطفی می کنه و در ازای اون از شما درخواستی نداره، معامله با اونو متوقف نکنین و رابطه دوطرفه تون رو حفظ کنین. چراکه به احتمال زیاد شما کسی هستین که می تونین بهش سود برسونین. اگه متوقف کردن کار با اون به نفع گروه و شرکت تونه، از قطع همکاری با اون ترسی نداشته باشین.

۱۸. با توجه به شرایط، مدیرعاملی منحصربه فرد باشین

سازمانای جور واجور به مدیرعاملای مختلفی احتیاج دارن. سبکای رهبری به اندازه سازمان، گروه، اهداف و صنعت بستگی دارن. اگه می ببینن که یک مدیر عالی به شکل ای متفاوت از شما رهبری می کنه نگران نشید، شاید شرایط کاری شما با اون متفاوته.

۱۹. ساختن، بهبود بخشیدن و اشتراک چشم اندازتان بسیار مهمه

۲۰ نکته مدیریتی که شما رو به رهبری فوق العاده تبدیل می کنه آموزشی

با رشد شرکت تون باید چشم انداز شمام رشد کنه. اجازه ندین خودتون و گروه تون به اهداف ایستایی که پیش از این به اونا دست پیدا کردین، راضی شید. اجازه پیشرفت چشم اندازتان رو بدین و اونو با افرادی خاص درمیان بذارین.

۲۰. مثبت باشین

راه جلو شما پستی و بلندیای بسیاری داره. هیچکی دوست نداره از رهبری بداخلاق پیروی کنه، درنتیجه، بدون توجه به مشکلات موجود در سر راه تون مثبت باشین و همیشه لبخند بزنین.

ممکنه رهبری عالی یا مدیری فوق العاده باشین اما شاید هر دوی اونا نیستین. زمان تجربه کارآفرینی، یاد می گیرین که چیجوری گروه هاتون رو خوب مدیریت و رهبری کنین. اما لازم نیس مثل من ۱۸ سال صبر کنین تا این مهارت ها رو یاد بگیرین.

جلسات کاری رو تبدیل به وسیله موفقیت خود کنین


۳

دسته‌ها: آموزشی