کار کردن در خونه، فوق العاده… البته فقط تا قبل اینکه که گربه تون روی لپ تاپ خرابکاری کنه یا همسایه تون، که انگار مشغول ساختن ماشین زمونه، همه لوازم برقی پر سر و صدا رو با هم روشن کنه.

الان به لطف امکاناتی که شرکتا در اختیار ما می ذارن، می تونیم کار در خونه رو هم تجربه کنیم. اما به راستی کدوم یک واسه کار مناسب تره، کار کردن در خونه یا کار کردن در محل کار؟

ممکنه در محل کار، همکاران تون بزرگ ترین تهدیدی باشن که شما رو از کار باز می دارن. سر میزتون سبز شن و شما رو به حرف بگیرن.

 

۱. سحرخیز باشین

۲۰ نکته واسه کسب درآمد در خونه آموزشی

زمانی که در خونه کار می کنم، پس از بیدار شدن از خواب، زیر کتری رو روشن می کنم و به سراغ کارام میرم، خیلی زودتر از زمان عادی شروع ساعات کاری، و تا زمانی که به مشکلی بر نخورم و یا احتیاج به استراحت نداشته باشم، سراغ صبحانه نمیرم. من صبحا رو واسه کار ترجیح میدم و ساعات ساده ی صبح برایم خیلی پر بازده.

۲. وانمود کنین دارین به سر کار می روید

خود رو طوری آماده کنین که انگار می خواید برید سر کار؛ وگرنه احتمال اینکه سر از تخت خواب در بیارین، زیاده.

۳. همونطور برنامه ریزی کنین که سر کار برنامه می ریزید

۲۰ نکته واسه کسب درآمد در خونه آموزشی

اگه در دفتر کار، صبحا نوشتن و نامه نگاری رو انجام میدید، در خونه هم همین کار رو بکنین. دقیقا مثل محل کار برنامه ریزی کنین. با این روش همونجوریکه کاراتون در خونه سریع تر انجام می شه، تمرکز روی وظایف آسون تر می شه.

۴. جای ویژه ای رو واسه کار کردن در نظر بگیرین

واسه کار کردن یک جای مشخص و همیشگی در نظر بگیرین. اینجا می تونه یک میز، صندلی یا یک کافه ی محلی باشه. با این کار چارچوب ذهنی مناسب رو واسه کار کردن پیدا می کنین.

۵. در خونه نمانید

من واسه کار، از خونه خارج میشم. به کافه، رستوران یا هر جای دیگری که میز و صندلی واقعی و امکان استفاده از اینترنت رو داشته باشه، میرم. اینجاا محیط کار برایم مثل سازی می شه. من در بین سر و صدا، گپ و گفت افراد و موارد این چنینی بهتر کار می کنم تا در سکوت کامل. با این کار شما از مواردی که معمولا در خونه حواس شما رو پرت می کنن، فاصله می گیرین. در خونه، من معمولا احساس می کنم که باید اتاق رو تمیز کنم، لباسشویی رو راه بندازم، تلویزیون تماشا کنم و… .

در کافه هم نمی خوام از این آدمایی باشم که بین می شینن و خودنمایی به کار کردن می کنن در حالی که همیشه در اینترنت می چرخن. من می خوام از اونایی باشم که در کافه کار واقعی انجام میدن.

۶. از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرین

۲۰ نکته واسه کسب درآمد در خونه آموزشی

من همه شبکه های اجتماعی رو از فهرست علاقه مندی ام پاک کردم. در مواقع خستگی یا بروز مشکلات، حتی وقتی که نمی خوام، به طور ناخودآگاه سراغ اونا میرم. شما ممکنه ساعتا درگیر شبکه های اجتماعی شید، بدون اینکه متوجه باشین (یا حتی بخواهید). پس بستن دروازه ورودی به این شبکه ها، منو متمرکز بر کارم نگه می داره.

۷. پایبند به انجام کار بیشتر باشین

من و همکارانم هر صبح جلسه ای داریم و در اون مشخص می کنیم هرکی طی روز باید چه کارایی رو به انجام برسونه. زمانی که در خونه کار می کنم، سعی می کنم کمی جلوتر از برنامه پیش بروم. این کار راستی و وفاداری من رو نشون می ده، چون اگه هم تمایلی به انجام کاری متفرقه داشته باشم، می دونم که حد معینی از وظایفم رو انجام دادم.

۸. در زمانایی که بیشترین بهره وری رو دارین، کار کنین

واسه من بهترین زمان واسه کار کردن، صبح زود و دیروقت در شبه. من این رو می دونم و سعی می کنم برابر با این مورد برنامه ریزی کنم. در عین حال یک موسیقی انرژی زا هم ضرری نداره.

۹. بعد از ظهرها رو به تماسا اختصاص بدین

صبحا رو صرف انجام کارای پرزحمت، بدون مزاحمت و حواس پرتی، کنین. تماسای تلفنی و ملاقاتای مجازی رو به بعد از ظهر موکول کنین.

۱۰. واسه خودتون یک محرک پیدا کنین، مثلا نوزاد تازه متولد شده تون

هنگام کار در خونه، من باید از دختر ۲۰ ماه ام نگهداری کنم. این مسئله غیرمنطقی به نظر می رسه اما فشار مراقبت از دخترم، سرگرم کردن اون و با هم انجام کارام، باعث تمرکز بیشتر من می شه. وقتی دخترم خوابه یا مشغول بازی، من با بیشترین بهره وری کاری می کنم.

به شکلی مثل، بیشتر افرادی که برنامه کاری فشرده ای دارن، بهتر کار می کنن، اونا یاد گرفتن زمان شون رو به بهترین شکل مدیریت کنن. نگرانی ی دخترم، باعث می شه من به دیگر عوامل عادی که ذهن رو منحرف می کنن، مثل لباسای کثیف، روشن کردن تلویزیون، و دیگر امور مربوط به خونه، توجهی نکنم؛ وگرنه به هیچ کاری نمی رسم.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۶ متفکر بزرگ جهان درباره هدف از زندگی چه میگن؟ 

۱۱. از پیش برنامه ریزی کنین

اگه قراره در خونه کار کنین، مطمئن بشین همه کارایی که لازمه در دفترتان در محل کار انجام شن، انجام داده باشین، مثل کاری که با مانیتور بزرگِ موجود در دفتر، بهتر و آسون تر انجام می شه یا جلسه ای که احتیاج به ملاقات با همکاران تون داره. در شروع هفته طوری برنامه ریزی کنین که در زمان مناسب، در جای مناسب باشین.

۱۲. از تکنولوژی واسه ایجاد رابطه استفاده کنین

از مواردی که امکان کار از راه دور رو جفت و جور کرده وجود ابزارهاییه که فاصله ها رو از بین بردن و رابطه بین همکاران و اعضای تیم کاری رو ممکن کردن. یافتن و استفاده از وسیله مناسب واسه ایجاد رابطه با اعضای تیم نقش مهمی در به درد بخور کار شما داره.

ما از اسلک (Slack) واسه مکالمه، از ترلو (Trello) واسه منظم کارا و اولویتا، و از هنگ اَوتز (Hangouts) و وبِکس (Webex) واسه ملاقات از راه دور استفاده می کنیم. یافتن یه سری از وسیله ها که مناسب سبک کاری شما باشه، اثر به سزایی در کار شما داره.

۱۳. از موسیقی مناسب با شرایط و کارتون بهره بگیرین

۲۰ نکته واسه کسب درآمد در خونه آموزشی

واسه کارا و زمانای جور واجور با سطوح انرژی جور واجور، پلی لیستای مناسب اختصاص بدین و همیشه هنگام انجام اون کارا موسیقی مخصوص اونا رو گوش بدین. مثلا من وقتی نامه ام رو چک می کنم احتیاج به موسیقی سریع و گیرای رپ دارم، اما زمانی که مطلبی می نویسم آهنگای آروم تری رو ترجیح میدم. یافتن موسیقی مناسب واسه کارای جور واجور (و بعد گوش دادن به اونا واسه همون کار خاص)، اثر زیادی در بهره وری کار من در خونه داشته.

۱۴. از لباسشویی واسه تعیین زمان استفاده کنین

من از لباسشویی واسه تعیین فرجهای کوتاه مدت استفاده می کنم. مثلا هنگام کار روی یک مقاله، با خودم می گم باید تا پیش از زمان خشک کردن لباسا، بخش خاصی رو تموم کنم. بعد فرجه ای دیگر واسه زمان خاموش شدن لباسشویی و خارج کردن لباسا تعیین می کنم.

۱۵. موضوع رو واسه کسائی که همراه شما در خونه هستن، روشن کنین

اگه هنگام کار در خونه افراد دیگری در خونه هستن، به اونا توضیح بدین که در حال کار هستین، حتی اگه این طور به نظر برسه که در حال پرسه زدن در خونه هستین. یادتون باشه خرده کاریای جورواجور خونه، خیلی راحت می تونن موجب حواس پرتی شما شن.

۱۶. استراحت رو فراموش نکنین

۲۰ نکته واسه کسب درآمد در خونه آموزشی

زمانای استراحت مثل زمان صرف ناهار، انرژی از دست رفته رو جانشین می کنن. اگه فکر می کنین واسه رسیدن به بهترین نتیجه باید تموم زمانی که در خونه هستین، کار کنین، در اشتباهید.

۱۷. با بقیه رفت و امد داشته باشین

از خونه بیرون برید و با آدما صحبت کنین. سفارش قهوه، پیگیری کاری، و هر چیز مشابهی شما رو سالم و مناسب نگه می داره.

۱۸. غذای تون رو شب قبل آماده کنین

وقتی در خونه هستین، میل به تهیه ی یک غذای کامل و خوشمزه وسوسه تون می کنه. در یک روز کاری معمولی در محل کار، شما زمانی واسه این کار ندارین. وقتی که به تهیه ی غذا اختصاص میدید در کارتون اثر می ذاره. پس من سعی می کنم غذای هر روز رو، شب قبل تهیه کنم؛ درست مثل زمانایی که سر کار میرم.

۱۹. زمان پایان کار رو مشخص کنین

۲۰ نکته واسه کسب درآمد در خونه آموزشی

اگه به طور تموم وقت و پیوسته در خونه کار می کنین، احتمال در هم تنیدن زندگی کاری و زندگی شخصی تون زیاده. واسه حفظ تعادل بین این دو نیمه، تعیین حد و مرز مهمه.

۲۰. تلویزیون رو روشن کنین

پس از دانشگاه، من ۲ سال به عنوان نویسنده ی آزاد کار کردم. از بین همه پیشنهادا و راه هایی که واسه افزایش بهره وری کار در خونه کشف کردم، یکی از اونا پررنگ تر از بقیهه: برنامه زندگی وحش شبکه چار تلویزیون! شوخی نمی کنم. بذارین این برنامه پشت زمینه با صدای کم در حال پخش باشه، و باور کنین، همه کاراتون انجام می شه (دقیقا نمی دونم این حُقه به چه دلیل و چه جوری جواب می ده، ولی فکر کنم باید ربطی به بیگانگان زمان قدیم داشته باشه)!

منبع : blog.hubspot.com

شغلی رو انتخاب کن که عاشق اون هستی، اون وقت حتی یک روز هم در زندگیت مجبور بخای بود کار کنی


۴۰۰۰۰تومن


۲۰۰۰۰تومن

دسته‌ها: آموزشی