هروقت زوجی که خیلی وقت کنار هم زندگی کردن داستان آشنایی شون رو تعریف می کنن، همیشه می تونن لحظه ای رو مشخص کنن که مطمئن شدن «نیمه ی گمشده ی خود» رو پیدا کردن. در اینجور لحظه ای براتون روشن می شه می خواید با این شخص بمونین نه با هیشکی دیگه در جهان، اما لحظه های کوچیک زیادی هستن که شما رو به این درک شگفت انگیز می رسانند. اگه شمام از این لحظات داشته اید، پس باید کم کم به این فکر باشین که رابطه خود رو جلوتر ببرین.

 

۱. دیدن اون همه چیز رو بهتر می کنه

همه ممکنه روزهای بدی داشته باشین که بخواهید زیر لحاف برید و هیچ وقت بیرون نیایید. شریک عاطفی مناسب می تونه کاری کنه همه درد و عذاب اون روز رو از یاد ببرین و احساس کنین چقدر خوش شانسید. به محض اینکه که اونو می ببینن به یاد میارید به چه دلیل این همه بدبختی رو در محل کار خود تحمل کردین: چون می خواید واسه اون زندگی بهتری بسازین و آینده بهتری واسه خودتون جفت و جور کنین.

۲. می تونین آرزوها و رویاهاتون رو با اون در بین بذارین

۲۰ نشونه ای که می گوید نیمه گمشده تون رو پیدا کردین آموزشی

وقتی نیمه ی گمشده ی خود رو پیدا کردین، می خواید همه آرزوهایتان رو بهش بگید. حتی محال ترین رؤیاهایی که تا به حال داشته اید بهش می گین چون وقتی اون در کنار شماس، واقعا فکر می کنین می تونین به هرچه می خواید برسین. وقتی کسی رو دارین که از شما حمایت کنه، حتی رویاهای خنده دار زمان کودکی هم ممکن می شن.

۲۰ نشونه ای که می گوید نیمه گمشده تون رو پیدا کردین آموزشی

۳. می تونین اعتراف کنین اشتباه کردین

رابطه های زیادی فقط به این خاطر نابود شدن که هیچ کدوم از دو طرف حاضر نشدند اشتباه خود رو قبول کنن. وقتی نیمه ی گمشده تون رو پیدا می کنین، اون قدر با اون راحتید که به اشتباهات خود اعتراف می کنین، چون مطمئنین اون در درازمدت این اشتباه رو به رخ شما نمی کشه. میدونید اون به راستی شما اعتماد می کنه و می تونین در آینده رابطه تون رو بهتر کنین.

۴. می خواید کاری کنین زندگی اون بهتر و آسون تر شه

۲۰ نشونه ای که می گوید نیمه گمشده تون رو پیدا کردین آموزشی

وقتی نیمه ی گمشده ی خود رو پیدا کردین، واسه اون زندگی می کنین نه واسه خودتون. ذره ذره وجودتون رو قربونی می کنین تا زندگی اون بهتر شه. حتی اگه روز سختی داشته اید، وقتی به خونه میاید، فورا می خواید خونه رو تمیز کنین و واسه اون شام بپزید تا راحت باشه. اگه خریدی رو از یاد برد، فورا با ماشین به مغازه می روید، حتی اگه به این خاطر برنامه مورد علاقه خود رو از دست بدین. مهم ترین چیز اینه که عزیزتون راحت باشه.

۵. بعضی کارا رو بدون اون انجام نمی بدین

اگه عادت کردین یک برنامه تلویزیونی رو با هم ببینین، دیگر هیچ وقت اون برنامه رو بدون اون نمی ببینن. اگه بستنی خوردن در کافه ای خاص کار همیشگی شماس، دیگر بدون اون اونجا نمی رین (مگه اینکه برید تا چیزی رو واسه اون بگیرین!). اگه رژیم دارین، فقط واسه خودتون مرغ رژیمی نمی گیرین. وقتی یه سری کارا تبدیل به دونفرهاتون شدن، دیگر باید بدونین نیمه ی گمشده ی خود رو پیدا کردین.

۶. خیلی کم بحث تون می شه ولی بحث هاتون داغه

همه بعضی وقتا بحث می کنن ولی همونجوریکه قبلا گفتم، شما از بهونهای بی اهمیت استفاده نمی کنین که فقط ثابت کنین «حق با شماس». از کنار خیلی چیزها می گذرید. وقتی دعوایتان می شه توهین نمی کنین و بی ادب نیستین. فقط در مورد موضوع بحث خود خیلی پرحرارت هستین. در این بحثا خیلی نمی خواهید حرف خود رو به کرسی بنشانید، فقط می خواید نقطه مشترکی پیدا کنین و سر اون به توافق برسین.

۷. می تونین صمیمی اختلافات خود رو حل کنین

همونجوریکه گفتم، وقتی نیمه ی گمشده ی خود رو پیدا کردین، دیگر اهمیتی نداره حق با چه کسیه. فقط می خواید رابطه رو بهتر کنین. اگه بعد از دعوا اونو بیشتر از همیشه دوست دارین، دیگر خیال تون راحت باشه که اون نیمه ی گمشده ی شماس.

۸. وقتی چیزی شما رو اذیت می کنه رک و پوست کنده بهش می گین

۲۰ نشونه ای که می گوید نیمه گمشده تون رو پیدا کردین آموزشی

از لحظه ای که رابطه من و همسرم جدی تر شد، یک قانون واسه خودمون وضع کردیم: اگه چیزی آزارت می ده، یک شب بهش فکر کن. اگه دیدی این موضوع بازم آزارت می ده، موضوع رو مطرح کن. این راه حل واسه ما خیلی به درد بخور بوده. واسه همین خیلی کم دعوایمان می شه. صبح روز بعد، وقتی که در مورد همه چیز فکر کردین، بیشتر اوقات می ببینن چیزی که موجب آزار شما بود خیلی هم اهمیت نداره (به ویژه اگه همین یک بار باشه و دوباره اتفاق نیفتد). ولی اگه مسئله ارزش مطرح شدن داشت، برگردید به مورد شماره هفت.

۹. دوست دارین بی مناسبت پیامایی از اون دریافت کنین

همه ما در اول رابطه هیجان زده هستیم ولی اگه چند سال از شروع رابطه شما گذشته باشه، و هنوز همین احساس رو داشته باشین، عادی نیس. ما تقریبا هفت ساله ازدواج کردیم، هنوزم با دیدن پیامی از همسرم لبحند می زنم. این نشون می ده حتی وقتی درگیر کار و درسه بازم به من فکر میکنه. ما هنوزم می تونیم راه هایی پیدا کنیم که رابطه مون رو تازه نگه داریم، حتی بعد از این همه مدت.

۲۰ نشونه ای که می گوید نیمه گمشده تون رو پیدا کردین آموزشی

ازدواج

۱۰. غذای مورد علاقه همدیگه رو میدونید

۲۰ نشونه ای که می گوید نیمه گمشده تون رو پیدا کردین آموزشی

فرض کنین منتظر میز خود در رستوران هستین و می خواید به دستشویی برید. وقتی برگشتید می ببینن میز شما آماده شده، و پیشخدمت هم غذای مورد علاقه تون روی میز گذاشته. مطمئنم اگه زن و مردی بدونن واسه همسرشان چه غذایی سفارش بدن، راه شون رو به قلب هم یافته ان.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۷ راه حل ساده واسه این که خیلی خیلی باهوش تر شید 

۱۱. وقتی در جمع هستین علامتای هم رو خوب می فهمید

من آدم درون گرایی هستم، پس خیلی از بیرون رفتن خوشم نمیاد. همسرم هم همین طوره. بعضی وقتا پیش میاد هر دوی ما می خواهیم به خونه بریم ولی دلمون نمی خواد دور و بریا رو برنجانیم. این که طرف مقابل خود رو اون قدر خوب بشناسین که بفهمین می خواد به خونه برود یکی از نشونه های دوست داشتنه.

۱۲. میدونید کی باید اونو تنها بذارین

حتما که نباید همه لحظات رو کنار هم بگذرونین. بعضی وقتا، حتی اگه واقعا بخواهید کنار اون باشین، ممکنه اون بخواد کمی تنها باشه. می دونم همسرم بعد از یک روز طولانی کاری، دلش می خواد یه مدت تنها باشه. واسه همین میرم تا شام رو آماده کنم، یا کمی خونه رو منظم کنم. وقتی که کنار هم نشسته ایم تا شام بخوریم، می دونم حالش بهتر شده و آمادهه در مورد اتفاقات خوب یا بد اون روز با من حرف بزنه.

۱۳. همدیگه رو تشویق می کنین

۲۰ نشونه ای که می گوید نیمه گمشده تون رو پیدا کردین آموزشی

این مورد طبق همون مورد قبلیه که رؤیاها و اهداف خود رو با اون در بین می ذارین. وقتی نیمه ی گمشده ی خود رو پیدا کنین، می خواید همه رؤیاهای اون به حقیقت بپیوندد. حالا چه حمایت از اون هنگام رژیم غذایی اش باشه، چه تشویق اون به ادامه تحصیل، و چه پیشرفت در کار. فقط می خواید موفقیت اونو ببینین و هر کاری از دست تون بر میاد براش انجام میدید.

۱۴. میدونید چه جوری اونو سرحال بیارین

وقتی حالش گرفته، میدونید باید چه کاری بکنین تا حالش رو بهتر کنین. اونو از هرکی دیگری بهتر می شناسین. و بیشتر از همه سعی می کنین تا حالش بهتر شه. حتی وقتی بدترین روز زندگی اش رو داشته، میدونید با خرید گلای مورد علاقه اش، یا بستنی محبوبش می تونین لبخند روی لب هاش بیارین. شاید نتونین همه مشکلات اونو حل کنین، ولی می تونین کاری کنین راحت تر با اون مشکلات روبه رو شه.

۱۵. دوباره و دوباره به داستانای اون گوش میدید

این کاریه که من همیشه انجام میدم. دوباره و دوباره همون داستانا رو درمورد روزای جوونی ام تعریف می کنم. همسرم به جای اینکه به بین حرف من بپرد، فقط گوش می کنه. اجازه می ده بهش روزها بخندم و خودش هم همراه من می خندد. آخرش به جایی در رابطه خود می رسین که همه چیز رو در مورد همدیگه میدونید. و مطمئنا داستان هاتون هم تموم می شن. با این حال بازم می تونین هر چند وقت یک بار به گذشته های دور سری بزنین.

۱۶. هرکاری با اون خوش میگذره

واسه من کسل کننده ترین و حوصله سربرترین کار دنیا خرید در سوپرمارکته. اما وقتی با همسرم به مغازه میرم، می تونیم با هم خاطرهای خوبی بسازیم. وقتی بین خودتون جوکای زیادی دارین، چیزای زیادی در سوپرمارکت پیش میاد که می تونین به اونا بخندین. اگه کسی رو پیدا کردین که خرید سبزیجات یخ زده هم با اون خوشاینده، حتما نیمه ی گمشده ی خود رو پیدا کرده این.

۱۷. وقتی با اون هستین شوخی هاتون خیلی لوس می شه

وقتی در کنار عشق تون هستین، حس شوخ طبعی شما متفاوته. شوخیاتون لوس ترین و بی مزه ترین شوخیا می شن اما میدونید شما دو نفر رو از خنده روده بر می کنه، چون وقتی باهمید می تونین ساعتا حتی به ترک روی دیوار هم بخندین. احساس نمی کنین کنار اون باید خیلی «باحال» باشین، می تونین خودتون باشین.

۱۸. واسه خرید هدیه ی اون زمان می ذارین

۲۰ نشونه ای که می گوید نیمه گمشده تون رو پیدا کردین آموزشی

مثل خیلی از مردها، من هم خیلی در خرید هدیه مهارت ندارم. خونواده من ترجیح می ده واسه تجربه های جدید پول خرج کنه تا واسه اشیا و وسایل. واسه همین من هیچ وقت استعداد هدیه خریدن نداشتم. وقتی با همسرم آشنا شدم شرایط تغییر کرد. هر بار که مناسبتی نزدیک می شد، سعی می کردم چیز خاصی پیدا کنم. حتی بعضی وقتا خودم چیزی واسه اون درست می کردم تا بهش نشون بدهم چقدر دوستش دارم. وقتی دیدم این کار رو فقط واسه اون انجام میدم، فهمیدم اون نیمه ی گمشده ی منه.

۲۰ نشونه ای که می گوید نیمه گمشده تون رو پیدا کردین آموزشی

۱۹. می ترسین که عاشقش شید

عاشق بودن واقعا ترسناکه. وقتی کم کم به این نتیجه می رسین که «خودشه»، واقعا از این احساس می ترسین. این ترس به این خاطره که تابه حال اینجور احساسی نداشتین. حتی ممکنه در اول از اون دوری کنین. متأسفانه من هم در اول این کار رو کردم. مقاومت نکنین. وقتی نیمه ی گمشده ی خود رو در کنارتون دارین باقی زندگی آسون تر می شه.

۲۰. اونو با همه دنیا عوض نمی کنین

۲۰ نشونه ای که می گوید نیمه گمشده تون رو پیدا کردین آموزشی

جدا از اینکه این که از این احساس خود می ترسین، ممکنه دوست نداشته باشین «زندگی مجردی» رو ترک کنین. البته وقتی ازدواج کنین دیگر نمی تونین تا دیروقت با دوستان خود بیرون بمونین. باید دونفری و با هم تصمیم بگیرین. ولی اینا که بد نیستن. وقتی با نیمه ی گمشده ی خود ازدواج کردین، شاید از خودتون می پرسین به چه دلیل تا قبل از این زندگی خود رو با رفقا به هدر می دادین. شاید به خودتون می گین کاش زودتر ازدواج کرده بودین. وقتی نیمه ی گمشده ی خود رو پیدا کردین، زندگی تون زیر ورو می شه. اما از این تغییرات راضی هستین.

منبع : lifehack.org

 


دسته‌ها: آموزشی