من عاشق وقتایی هستم که به خودم میام و می بینم تنهایی در حال لبخند زدن هستم. این لبخند به دروغ ساخته نشده تا کس دیگری رو راضی کنه، عوضش به طور طبیعی از احساس خوشبختی داخلی من نیرو میگیره، احساسی که در تموم وجود من می تابد و می درخشه.

بعد از چند سال کار عمیق و داخلی، حالا در جایی از زندگی قرار دارم که احساس می کنم که خوشحال زیستن رو یادگرفته و صلح بیشتری پیدا کردم. ذهن من آزاده که رؤیاپردازی کنه. قلبم آواز می خونه. روحم می رقصه؛ بدنم همه چیزای قابل درک و خوب رو حس می کنه.

 

پدر و مادر یکی از دوستانم نام اونو هنگام تولد «شادی» گذاشته بودن، چون که از تولد اون بسیار خوشحال بودن. اون می گفت من از این زندگی و از پدر و مادرم که این اسم رو، که به معنی «شادی» است، واسه من انتخاب کردن ممنونم چون حتما شادمانی در این زندگی مسیریه که انتخاب می کنم.

«شادی چیزی نیس که در زندگی به دست بیارین، شادی چیزیه که شما به زندگی میارید.» -وین برقرار

بعد از ۲۰ سال مشاوره دادن به مشتریان و کار کردن روی سفر روانی-الهی خود، من روشای زیر رو واسه انتخاب کردن شادمانی پیشنهاد می کنم:

۲۰ راه واسه خوشحال زیستن آموزشی

۱. شادی خود رو به هیچی خارجی در رابطه نکنین. زمانی که شادمانی خود رو به روابط، مشاغل، امور مالی، بدن و یا نتایج پیش بینی شده ی خود وابسته می کنیم، به مشکل برمی خوریم. شادی تجربه ای درونیه که باید خودتون اونو به دست بیارین؛ همه چیزای دیگر ناپایدار هستن.

۲. خودتون رو زیادی جدی نگیرید. شناخت ذهن تون، اضطراب، استرس و فشار رو زیاد می کنه. نفْس ما از خشم واسه محافظت از خود استفاده می کنه و این باعث قطع رابطه و نارضایتی می شه. خود رو از نفس تون جدا کنین و از خودتون بگذرید.

۳. آزاده باشین و ببخشین. چیزی که رو در توان دارین هر زمان که می تونین بدین و ببخشین. تعریف کنین، عشق، محبت، کمک، منابع، زمان، توجه، اندیشه و احترام به بقیه بدین. با این کار احساسی لذت بخش دارین و کارما، سه برابر اونو به شما بازخواهد گردونه.

۴. با آغوش باز قبول کنین. تعاریف، کمک و هدایا رو قبول کنین. تماس و ستایش رو در آغوش بکشین. عشق و محبت رو جذب کنین. به یاد داشته باشین که عملِ قبول کردن به بقیه اجازه می ده تا بخشیدن رو تجربه کنن.

۵. عشق رو بخورین. توضیح دادن اون سخته، اما اجازه بدین سعی خود رو بکنم. زمانی که دختران زیبایم رو می بوسم، آگاهانه قدرت عشق رو جذب می کنم. بوسیدن کک و مکای دخترم، مخزن شادیِ من رو در چند ثانیه پر می کنه.

۶. قدردان زیبایی باشین. اونقدر گرفتار و درگیر خودخوری خود نباشید که متوجه پرنده کوچیکی که بیرون از پنجرهه، نوزادی تازه متولد شده در آغوش مادرش در آسانسور، زوج مسنی که دستای همدیگه رو گرفتن یا اردکای درون برکه نشید. واسه توجه به تموم چیزایی که در زندگی مهم، ظریف و شگفت انگیز هستن وقت بذارین.

۲۰ راه واسه خوشحال زیستن آموزشی

۷. بازی کنین و سبک سر باشین. به یاد بیارین که آزادانه بازی کردن در کودکی چیجوری بود. خودآگاهی رو کنار بذارین، آزاد باشین و خوش بگذرونین. من عاشق بازی کردن با بچه ام هستم، اونا رو متعجب و دختر کوچولوی شیطان درونم رو به خودم یادآوری می کنم. شاید هیچی مثل لحظه های خندیدنای هیستریک با دخترانم باعث احساس غرور قلبی من نمی شه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۲۰ روش واسه اینکه همیشه خوشحال باشین

۲۰ راه واسه خوشحال زیستن آموزشی

۸. آگاهانه با نور خورشید رابطه برقرار کنین. از نور خورشید آشنایی و هنگامی که اونو روی صورت و بدن تون حس می کنین، بهش فکر کنین. در گرما و نور اون حموم کنین. رابطه خود رو با این منبع انرژی زندگی بخش حفظ کنین.

۹. به لذتای جسمی فکر کنین. توجه کنین که تخت تون چقدر نرمه، غذای تون چه طعم خوبی داره و پوست عشقتون چقدر بی نقصه. از این احساسات فوق العاده لذت ببرین و قدردان اونا باشین.

۱۰. محکم و پایدار در زمان حال ریشه داشته باشین. اندوه زمانی رخ می ده که درباره گذشته وسواس داشته باشیم یا نگران آینده باشیم. صلح و آرامش در زمان حال پیدا می شه. تنفس عمیق، مدیتیشن و دیگر روشای تمرکز رو واسه اثبات حضورتون در لحظه حالا تمرین کنین.

۲۰ راه واسه خوشحال زیستن آموزشی

۱۱. نیمه ی پر لیوان رو ببینین. تمرین تشکر کنین تا مثبت باقی بمونین. خوبی رو در خودتون، بقیه و دنیای دور تون ببینین.

۱۲. مثل یک اردک باشین. اجازه بدین چیزای منفی از روی پشت شما سُر بخورند. زندگی کوتاه تر از اینه که بخواهیدخودتان رو آزار بدین.

۱۳. به محیط خود رسیدگی کنین. خونه و دفتر خود رو راحت و خوشحال کنین. خودتون رو با چیزایی که به شما احساس مثبت میدن و باعث لبخند شما می شن محاصره کنین.

۱۴. از خودتون به بهترین راه مراقبت کنین. جوری از سلامت جسمی و روانی خود مراقبت کنین که انگار بچه عزیز خودتون هستین، فرزندی که اونو بسیار دوست دارین.

۱۵. حدود سالمی بسازین. محدود کردنایی در مورد ی زمان، فضا، پول و چیزای دیگه ای به جز اینا در محل کار و خونه مشخص کنین. بیشتر از حد برنامه نچینید و بیشتر از حد پایبند به انجام کاری نشید.

۲۰ راه واسه خوشحال زیستن آموزشی

۱۶. دور تون رو با افرادی پر کنین که آتیش داخلی شما رو شعله ور می کنن. من قدرشناس اون دسته از دوستانم هستم که باعث آزادانه خندیدنم می شن. من انتخاب کردم که زمانم رو با اونا بگذرانم.

۲۰ راه واسه خوشحال زیستن آموزشی

۱۷. هر روز خودمراقبتی رو تمرین کنین. راحتی خود رو در اولویت قرار بدین و یوگا تمرین کنین، بدوید، رمان بخونین، به باغچه ی خود رسیدگی کنین یا هر کار دیگری که ذهن، بدن و روحتون رو دوباره راه اندازی می کنه انجام بدین.

۱۸. خودتون رو آزادانه و آشکارا بگید. صدای خود رو پیدا کنین و چیزی که رو که احتیاج به گفتنش دارین بگید. جرأت نشون بدین و اونو از راه نوشتن، آثار هنری، رقصیدن و یا دیگر بیانای خلاق بروز بدین.

۱۹. حتما خودتون رو دوست داشته باشین. مهربون باشین. راستی داشته باشین. اون کسی باشین که همیشه می خواستین.

۲۰. با خودتون رو راست باشین. صادق باشین. واقعی باشین. ضعیف باشین. پردل و جربزه باشین. اجازه بدین نور درون تون راهنمای شما باشه.

۲۰ راه واسه خوشحال زیستن آموزشی

منبع : Huffingtonpost

 


دسته‌ها: آموزشی