۱. از حال هم باخبرند

زوجای خوب، از حال هم باخبرند. منظور موضوعات عمقی و ریشه ای نیس، هر چند زوجای موفق درباره اینجور مسائلی هم با هم دقیقا گفت وگو می کنن، اما در این قسمت، منظور اینه، زوجایی که خوشبخت هستن و درک خوبی از هم دارن، نسبت به حال و هوای هم بی خیال نسبت به موضوع نیستن. مثلا بعد از اینکه از سر کار برمی گردند با هم گپ و گفتی خودمونی و صمیمی دارن و از شرایط دنیای خود، بچه هاشون و… حرف میزنن.

۲. خنده رو فراموش نمی کنن

۱۹ کاری که زوجای خوشبخت بعد از ساعت کاری انجام میدن آموزشی

خندیدن به موضوعی مشترک در کنار همسر باعث نزدیکی و وحدت زیادی بین زن و شوهرا می شه. پس سعی کنین واسه بهبود رابطه و داشتن اوقاتی خوش، بعد از اینکه از سر کار بازمی گردید با چیزی خود و همسرتون رو خوشحال کنین. مثلا واسه هم لطیفه بگید، ماجراهای خنده دار تعریف کنین یا به هر راه دیگری که می تونین، شادی و شوخی رو به زندگی مشترک تون وارد کنین. البته فراموش نکنین که این شوخیا نباید درباره طرف مقابل تون باشه و حتما مرز بین شوخی و بی احترامی رو بدونین و حفظ کنین.

۳. تمرینات مناسب واسه آرامش عضلات شون انجام میدن

۱۹ کاری که زوجای خوشبخت بعد از ساعت کاری انجام میدن آموزشی

آرامش

وقتی از سر کار به خونه بازمی گردید، معمولا تن خسته ای دارین و احتیاج به استراحت و آرامش زیادی احساس می کنین. واسه رفع خستگی بهتره از ماساژ استفاده کنین. از همسرتون بخواهید، گردن و شونِه هاتون رو ماساژ بده و شمام همین کار رو واسه اون بکنین. ماساژ پاها هم به رفع خستگی خیلی کمک می کنه. این کار به نزدیکی و حفظ رابطه شما کمک می کنه، چون جدا از اینکه اینکه خستگی جسمی از تن تون خارج می شه، تلویحا به همسرتون این پیام رو منتقل می کنین که دوستش دارین و واسه خستگی هاش هم ارزش قائل هستین.

۴. اوقاتی رو به تنهایی می گذرونن

بعد از اینکه از محل کار به خونه رسیدید، زمانی رو به تنهایی خود اختصاص بدین. شما باید جدا از اینکه سعی واسه گذراندن اوقاتی خوب و بهره ور با همسرتون، به فردیت خود هم توجه داشته باشین. حفظ استقلال داخلی واسه هر فرد بسیار ضروریه. در این صورته که می تونین رابطه دونفره تون رو هم بهتر کنین.

۵. در مسابقات ورزشی شرکت می کنن

منظور از اینکه با هم در مسابقات ورزشی شرکت کنین، آمادگی پیداکردن واسه حضور در مسابقات المپیک نیس. منظور اینه که با همسرتون، برنامه هایی ورزشی تدارک ببینین و درواقع، به فکر سلامت جسمی و سرحالی همدیگه باشین. مثلا غذاهای سالم درست کنین و بخورین، دونفره ورزش کنین و سعی کنین ابعاد جور واجور رابطه تون رو در انجام کارای به درد بخور و جور واجور بهتر کنین. حتی نظافت در کنار هم هم می تونه شما رو به همدیگه نزدیک تر کنه. مهم اینه که در عمل به هم ثابت کنین که اهداف و راه مشترکی در زندگی دارین و واسه رسیدن به مقصد هم رو کمک می کنین.

۶. نوازش همدیگه و محبت به هم رو فراموش نمی کنن

۱۹ کاری که زوجای خوشبخت بعد از ساعت کاری انجام میدن آموزشی

خستگیای کاری شما باید پس از بازگشت به خونه از تن و روح شما زدوده شن. پس سعی کنین با بیان محبت، نوازش و…، بار خستگیا رو از دوش همسرتون وردارین و همدیگه رو حمایت کنین.

۷. بازیای فکری و رقابتی انجام میدن

زمانی رو به انجام بازیای فکری و بامزه اختصاص بدین. سعی کنین در برنده شدن با هم رقابت کنین و هم رو به رقابت بکشین. انجام بازیایی که به هر یک از شما اجازه استفاده از قدرت فکر می ده، اوقات خوشی رو واسه تون جفت و جور می کنه و به شما و همسرتون کمک می کنه تا تنوع بیشتری در رابطه تون بسازین. کمی رقابت کوتاه هم هیجان انگیز هستش.

۸. به پیک خوب می رن

باور کنین رفتن به پیک خوب معجزه می کنه. اگه هوا خوبه، ساندویچی ساده درست کنین و به اتفاق همسرتون به پارکی قشنگ برید و غذای خود رو نوش جون کنین. اگه هوا سرده، کف منزل تون زیراندازی بندازین و پیک خوب خونگی برگزار کنین. پیک خوب باعث می شه حس وحال خوبی داشته باشین و آرامش و استراحتی خوب واسه خودتون بسازین. لازم نیس مثل تصاویر کارت پستالا، پیک خوبی تجملاتی و لوکس داشته باشین. سادگی و راحتی بهترینه.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۷ عادت عجیبی که انرژی شما رو بیشتر از خوردن قهوه تقویت می کنه 

۹. به باشگاه می رن

سعی کنین وقتی از محل کار باز می گردین، زمانی رو به انجام تمرینات ورزشی اختصاص بدین. معمولا وجود فردی دیگر که همراه باشما هدفی رو واسه تحقق تعیین می کنه، انگیزه زیادی واسه رسیدن به هدف در اختیارتون می ذاره. با هم ورزش کردن، اهمیت دادن به نشاط و سلامت جسم با هم هم می تونه بسیار مؤثر واقع بشه.

۱۰. سرگرمی مشترک دارن

۱۹ کاری که زوجای خوشبخت بعد از ساعت کاری انجام میدن آموزشی

انجام تفریح و سرگرمی مشترک هم واسه موندگاری و حفظ رابطه بسیار خوبه. وجود سرگرمی ای مشترک هم در نزدیک شدن زن و شوهرا به همدیگه نقش مهمی داره. فرض کنین هر دو پس از انجام کار بیرون به منزل میاید و شروع به تعمیر بخشی از خونه ی خود می کنین. مثلا با هم برنامه ریزی کردین که انباری بی استفاده منزل تون رو رنگ و اونو قشنگ تر کنین. وقتی هر دو با هم دست به کار میشید و نه به عنوان کاری جدی و یک بنایی سنگین، بلکه به چشم یه جور سرگرمی هدفمند واسه گذراندن اوقات خوب با هم هستین، پایه های روابط تون، قوی تر می شه.

۱۹ کاری که زوجای خوشبخت بعد از ساعت کاری انجام میدن آموزشی

۱۱. قدم زدن شبونه رو فراموش نمی کنن

شبا واسه قدم زدن با همسرتون به بیرون از خونه برید. تاریکی و آرامش شب باعث می شه که صمیمیت رابطه شمام بیشتر و دروازه قلب تون واسه هم گشوده تر شه. آرامشی که قدم زدن در کنار همسر، زیر نور ماه و به همراهی نسیمی خنک به شما می بخشه، تکرارنشدنیه.

۱۲. با هم تلویزیون تماشا می کنن

بعد از بازگشت به منزل و غذا خوردن و…، می تونین در کنار همسرتون بشینین و برنامه موردعلاقه تون رو کنار هم نگاه کنین. موقع تماشای تلویزیون دست هم رو بگیرین و به هم توجه کنین. از هر فرصتی واسه عشق ورزیدن و توجه به هم استفاده کنین تا روزبه روز به محبت تون اضافه بشه.

۱۳. با هم چای می خورن

۱۹ کاری که زوجای خوشبخت بعد از ساعت کاری انجام میدن آموزشی

کمتر کسی پیدا می شه که تمایلی به نوشیدن چای نداشته باشه و چای رو دلیلی واسه رفع خستگی نداند. با همسرتون چای و قهوه درست کنین و در کنار هم اونو بخورین و گفت وگو کنین. فرصتی واسه درددل کردن در کنار همدیگه دست وپا کنین و از روزی که کذرونده اید، حرف بزنین. اگه اهل چای هم نیستین، چیزای دیگری رو امتحان کنین: قهوه، شیر و… .

۱۴. نیایش می کنن

واسه داشته هاتون شکرگزار باشین. این شکرگزاری رو ازطریق دعا کردن با هم بگید. توجه به معنویت در کنار هم هم بخش مهمی از تقویت رابطه شما با همسرتانه.

۱۵. با هم غذا می خورن

۱۹ کاری که زوجای خوشبخت بعد از ساعت کاری انجام میدن آموزشی

تحت هیچ شرایطی، خوردن شام در کنار هم رو ترک نکنین. سعی کنین، برنامه هاتون رو طوری تنظیم کنین که با هم شام بخورین و در کنار باشین.

۱۶. برنامه ریزی می کنن و از آرزوها میگن

زمانی رو واسه برنامه ریزی واسه آینده اختصاص بدین و از آرزوهای دور و دراز خود بگید. حتی اگه آرزوهایی که در سر می پرورانید، عملی نباشن بازم از اونا واسه همسرتون بگید و سعی کنین، چشم اندازی شیرین از آینده واسه خود و همسرتون متصور بشین. این کار باعث می شه به آینده ای که در کنار هم هستین، خوش بین تر بشین و خوشحال تر زندگی کنین.

۱۷. کارای خونه رو تقسیم می کنن

کارای منزل رو تقسیم کنین. اصلا نذارین که تنها به یک نفر فشار بیاد و در حق همدیگه اجحاف نکنین. البته این مورد بیشتر قابل توجه آقایان محترمه. باید قبول کنین که همسرتون هم اندازه شما خستهه و انجام همه کارای خونه اونو خسته تر هم می کنن. پس با همکاری هم به غذا درست کردن، نظافت آشپزخانه و… مشغول شید. در بین انجام کار هم می تونین با هم گپ بزنین.

۱۸. به نظافت و زیبایی اهمیت میدن

به خودتون برسین. شبا حموم کنین و به بهونه ی اینکه سرتون شلوغه و خسته هستین، نذارین ظاهرتون کثیف و به هم ریخته باشه.

۱۹. گفت وگوهایی جدی دارن

مثل روزهای اول آشنایی تون شروع به صحبت درباره علایق و خواسته هاتون کنین. در کنار هم بشینین و درباره موضوعاتی جدی حرف بزنین. شناخت همدیگه رو هیچ وقت متوقف نکنین. 


دسته‌ها: آموزشی