مدیران زرنگِ استخدام کننده با چند سوالِ انتخاب شده می تونن یک دنیا اطلاعات رو از شما بیرون بکشن. با اینکه این سوالات ساده به نظر می رسن، ولی نکته اینجاست که اونا طوری طراحی شدن تا اطلاعاتی رو درباره به شما رو کنه که شاید تموم سعی خود رو می کنین که اونا مخفی نگه دارین. به بیان دیگر این سوالات گول زننده، و گول زنک هستن. در این مقاله با ۱۹ سوال زیرکانه که در مصاحبه شغلی از شما می پرسند، آشنا میشید.

 

۱۹ نمونه سوال زیرکانه که در مصاحبه شغلی از شما می پرسند  آموزشی

تینا نیکولای، مربی مدیریت مشاغل و موسس شرکت Resume Writer’s Ink در این باره می گه: «مدیران استخدامی واسه آشکارسازی جنبهایی که می تونه گویای عیب و ایرادی در شخص باشن، این سوالات گول زننده رو مطرح نشون میده.»

۱. ممکنه خودتون رو معرفی کنین؟

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ مدیران استخدامی این سوال رو مطرح میسازن تا بفهمن که نامزدهای شغل دلخواه، خودشون رو چقدر شایسته موقعیت شغلی می بینن. نیکولای می گه: «کارفرما می خواد که نامزدها تکالیف شون رو انجام دادن و سابقه خوبی دارن. مصاحبه گر به سطح اعتماد به نفس خواسته کننده از راه تصویری که از خود به نمایش می ذاره توجه می کنه. ضمنا، توجه مصاحبه گر به لیاقتای روشن رفتاری خواسته کننده متمرکز می شه تا بفهمد شخص مناسبی واسه این جایگاه شغلیه. اگه این جواب ساده ضعیف باشه، باقی مصاحبه افت پیدا می کنه یا مصاحبه کوتاه و خلاصه پایان میگیره.

نکته گول زننده ی اون چیه؟ نیکلای می گه: «این سوال می تونه شما رو وسوسه کنه تا از زندگی شخصی خود بگید که اصلا نباید همچین کاری کنین! بیشتر خواهندگان به اندازه کافی تجربه ندارن که حیله ی پشت این سوال رو فهمیده باشن و بخاطر این ممکنه از جنبه ی شخصی جواب سوال رو بدن و مثلا بگن: «سه تا بچه دارم، متاهل هستم و جملاتی مثل این. چه باور کنین یا نکنین، وقتی مصاحبه گر این سوال رو مطرح می کنه، حتی حرفه ای ترین نامزدهای شغلی هم دُم به اینجور تله ای میدن، به ویژه اگه مصاحبه گر فرد رو برانگیزد که بیشتر توضیح بده.»

جواب مناسب چیه؟ جواب دقیق و متمرکز ارزش شما رو واسه سازمان یا اداره موردنظرتان نشون می ده. نیکولای می گه: «کارفرما می خواد دستاوردهای شما رو در دو یا سه جمله خلاصه و روشن پشت سرهم که حال و هوای مصاحبه شغلی رو مشخص کنه. به یاد داشته باشین این شما هستین که به بقیه می گین درباره شما چه فکری کنن. پس هشیار باشین و تواناییای برتر خود رو در جواب خود بذارین.

مثلا می تونین بگید: «به خاطر مهارتای ذاتی ام در جدا سازی و بررسی مسائل و پیدا کردن راهکارها، معروفم به اینکه روند کارکرد ضعیف تیمی رو میتونم برعکس کنم.» این حرف به مصاحبه گر می گه که نامزد این شغل مهارتای تحلیلی، توانایی حل مسائل و توانایی رهبری واسه برعکس سازی کارکرد شغلی و چیزای دیگه ای به جز اینا رو داره. کمه کم چار مهارت رفتاری در این جواب ساده پنهون و فضای مصاحبه رو اونقدر مشخص می کنه که مصاحبه گر مشتاق به سوال سوالات هدفمندتری هم می شه.

۲. خودتون رو در یک کلمه چه جوری توضیح می کنین؟

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ این حرف شاید چند نکته رو در مورد شما مشخص می کنه: تیپ شخصیتی تون، چقدر در دریافت تون نسبت به خود اعتماد دارین و اینکه سبک کاری تون تا چه حد مناسب شغل درخواستیه.

۱۹ نمونه سوال زیرکانه که در مصاحبه شغلی از شما می پرسند  آموزشی

نکته گول زننده ی اون چیه؟ این حرف می تونه خصوصا اول مصاحبه شغلی به یک رقابت تبدیل شه، چراکه حقیقتا نمی دونین که رئیس تون به دنبال چه نوع تیپ شخصیتی می شه. تیلور می گه: «فرق کمی بین خودستایی غلوآمیز و اعتماد به نفس و بین تواضع و خجالتی بودن هست و از آنجایی که افراد شخصیتای چندوجهی دارن، گذاشتن برچسبای کوتاه بر اونا تقریبا غیرممکنه.»

جواب مناسب چیه؟ تیلور می گه: «با احتیاط پیش برید. اگه میدونید فردی قابل اعتماد و پایبند هستین، ولی از اینکه دوستان تون شما رو به خاطر شوخیای زیرکانه تون تشویق می کنن به خود می بالید، بهتره در بیان خصوصیات خود رفتار محافظه کارانه ای رو پیش بگیرین.»

مثلا، اگه خواسته کننده شغل حسابداری هستین، صفت یک کلمه ای شما نباید «خلاقیت» باشه و اگه واسه جایگاه کارگردان هنری خواسته کار دادین، ویژگی «وقت شناسی» هم خیلی مناسب نیس.

۱۹ نمونه سوال زیرکانه که در مصاحبه شغلی از شما می پرسند  آموزشی

خلاقیت-خلاق

تیلور اضافه می کنه: «بیشتر کارفرماها الان به دنبال افرادی با توانایی کار تیمی هستن که تحت فشارها رفتار معقولانه داشته باشن و خوشبین، صادق، قابل اعتماد و پایبند باشن. البته اگه بخواهید خصوصیات خوب رو بدون فکر پشت سرهم ردیف کنین تا جلب توجه کنین، سخت در اشتباه هستین. این لحظه فرصت خوبیه تا بگید چیجوری از نگاه شما بهترین خصوصیات تون با شغل دلخواه خوب تناسب داره.»

۳. این موقعیت شغلی رو به نسبت دیگر موقعیتایی که خواسته کردین، چیجوری مقایسه می کنین؟

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ اونا قاعدتا می پرسند «جاهای دیگری هم خواسته کار دادین؟». نیکلای می گه: «مدیر استخدامی در اول می خواد بفهمد چقدر در جستجوی شغل تون فعال هستین. مصاحبه گر می خواد بدونه که چیجوری در مورد دیگر شرکتا و موقعیتای شغلی موردعلاقه تون حرف میزنین و چقدر صادق هستین.»

نکته گول زننده ی اون چیه؟ اگه بگید «این تنها شغلیه که خواسته کار دادم»، این حرف امتیاز منفی واسه تون درپی داره. خواهندگان بسیار معدودی تنها واسه یک شغل خواسته میدن و بخاطر این، اونا شاید فکر میکنن که شما در گفتارتان صادق نیستین. گرچه اگه آشکارا از دیگر موقعیتای شغلی که دنبال شون هستین، با نظر مناسب و مشتاقانه حرف بزنین، مدیر استخدامی ممکنه فکر کنه که شاید واسه موقعیت شغلی پیشنهادی اونا دست نیافتنی هستین و از کنار خواسته تون میگذره. ضمنا، درست نیس که از دیگر مشاغل و کارفرماها با لحن منفی سخن گفت.

جواب مناسب چیه؟ بهتره بگید «با چند سازمان مصاحبه شغلی دارم ولی هنوز تصمیم نگرفتم که کدوم یک واسه آینده شغلی ام گزینه مناسبیه. نیکلای می گه: «این حرف هم مثبته و هم مانع از بدگویی راجبه رقیبان می شه. دلیلی نداره که خودنمایی کنین یا بین شرکتا اختلاف بندازین.»

۴. می تونین سه مورد از نقاط قوت و ضعف خود رو نام ببرین؟

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ مصاحبه گر به دنبال نکات منفی و چراغ قرمزهاییه که معامله رو به هم میزنن، مثل مواردی چون ناتوانی در همکاری خوب با همکاران یا ناتوانی در انجام کار در موعد مقرر. تیلور می گه، «هر شغلی چیزای مهم خاص خود رو داره، پس جوابای تون باید نشون دهنده تواناییای مربوط بهش شغل باشه و در نقاط ضعف تون هم باید روزنه ی امیدی دیده شه؛ کمه کم باید وانمود کنین که خصوصیات منفی به خاطر اقدامات مثبتی که در پیش گرفتین، کاهش یافته ان.

نکته گول زننده ی اون چیه؟ امکان داره با پرداختن به نقاط مثبت و منفی خود به یه جور خودزنی دچار شید. مطرح کردن نقاط ضعفتون اگه آخرش به جنبه های مثبتی ختم نشه، آسیب زا هستش. ممکنه تواناییای تون با مجموعه مهارت ها یا سبک کاری موردنیاز واسه موقعیت شغلی جور نباشه، پس بهتره از قبل خود رو آماده ی این سوال کنین وگرنه باید با خطرِ پا گذاشتن به میدون مین روبه رو شید.

جواب مناسب چیه؟ مدیران استخدامی می خوان اطمینان یابند که استعدادا و تواناییای تون دارایی مستقیمی واسه موقعیت شغلی هستن و هیچ کدوم از ضعفا به توانایی کاری تون آسیب نخواد زد. تیلور می گه: «اونا می خوان ببینن که توانایی خودارزیابی با درایت و اعتماد به نفس رو داشته باشین.»

۵. به چه دلیل می خواید اینجا کار کنین؟

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ مصاحبه گران این سوال رو مطرح می کنن چون می خوان بدونن چه موضوعی بیشترین انگیز ه رو واسه کار به شما می ده، چقدر در مورد اونا تحقیق کردین و چقدر این کار رو دوست دارین.

نکته گول زننده ی اون چیه؟ تیلور می گه: «شک نداشته باشین دلایل زیادی هست که به کار کردن در شرکتی علاقه مند باشین، اما اینکه چه جوری اونا رو اولویت بندی کنین مطالب بسیاری رو در مورد شما روشن می سازه.»

شاید با خود فکر کنین: «شرکت قبلی به اندازه ارزشم حقوق نمی گرفتم» یا «الان رئیس بداخلاقی دارم» یا «همه چیز برایم علی السویهه، ولی راه رفت و برگشت اینجا خیلی کوتاه و راحت تره» که هیچ کدوم از اینا شما رو پیش چشم مدیران استخدامی عزیز نمی سازه. ضمنا، شما اینجوری در مورد میزان علاقه تون نسبت به موقعیت شغلی موردنظرتان هم مورد امتحان قرار می گیرین.

جواب مناسب چیه؟ مدیران استخدامی می خوان ببینن که شما وقت گذاشته اید و در مورد شرکت تحقیق کردین و از صنعت اونا سردرمی بیارین یا نه. اونا می خوان بدونن که شما واقعا این شغل (و نه فقط هر شغلی که بشه) رو می خواید؛ توانایی انجام هر کاری رو دارین؛ باانرژی هستین؛ می تونین مشارکت با ارزشی داشته باشین؛ رسالت و اهداف اونا رو می فهمید و مایل هستین که بخشی از اون باشین یا نه.

۶. به چه دلیل می خواید شغل فعلی خود رو ترک کنین؟

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ تیلور می گه: «رئیس آینده شما به دنبال الگوها یا هر مورد منفی می شه، به ویژه اگه سابقه شغلی تون پر از موقعیتای کوتاه مدت بوده باشه. مصاحبه گر شاید سعی می کنه تا دریابد در همکاری با بقیه مشکل داشته اید که شغل خود رو ترک کردین، خیلی زود از هر شغلی خسته میشید و اینکه چه موارد منفی دیگری در شما وجود دارن.

نکته گول زننده ی اون چیه؟ اگه سیاستمدارانه جواب ندین، جواب تون می تونه سوالات و تردیدهای دیگری هم درپی داشته باشه یا اینکه باعث شه کلا شانس کسب اینجور موقعیت شغلی ای رو از شما بگیره.

جواب مناسب چیه؟ اونا امیدوارند که شما به دنبال موقعیت شغلی رقابت آفرین تری باشین که بیشتر با مجموعه مهارتای تون جور دربیاد. حواس تون باشه که مدیران استخدامی بدشون نمیاد که فرصت رشد در شرکت شون خیلی شما رو به این موقعیت شغلی علاقه مند ساختهه.

۷. در حرفه ی تون به چی بیشتر از همه افتخار می کنین؟

۱۹ نمونه سوال زیرکانه که در مصاحبه شغلی از شما می پرسند  آموزشی

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ مصاحبه گران می خوان بدونن که به چی خیلی اشتیاق دارین؛ فکر می کنین در چه موردی نسبت به بقیه بهتر هستین و اینکه به کاری که انجام میدید افتخار می کنین یا نه.

تیلور می گه: «مثلا، اینکه پروژه موردعلاقه تون رو چیجوری توضیح می کنین به اندازه خود پروژه مهمه. تصور می شه اگه بتونین با افتخار و باور راسخ در مورد گذشته کاری خود سخن بگید، همین طور هم می تونین در جلسات مهم به کارفرمای جدیدتون خودی نشون بدین.»

نکته گول زننده ی اون چیه؟ مدیران ممکنه تصور کنن که این نوع کار همون شغلیه که بیشتر از همه بهش علاقه مندید یا در آینده می خواید روی اون متمرکز شید. اگه این رو در مورد ی طیف وسیع تری از مهارت ها و علایق قرار ندین، ممکنه این واسه تون تک بعدی به نظر برسه،

جواب مناسب چیه؟ مدیران استخدامی می خوان دریابند که شما در کنار انرژی مثبت تون، توانایی ایجاد علاقه و برانگیختن اشتیاق در بقیه رو هم دارین. تیلور می گه: «اما موردی که باید احتیاط به خرج بدین، اینه که در حالت شور و اشتیاق خود واسه صحبت درمورد در موفقیتا و دستاوردهای خود، حواس تون باشه فشرده و خلاصه سخن بگید و وارد حرّافی و پرگویی نشید. قراره توانایی تون در بیان خوب رو، در کارتون نشون بدین، نه بین مصاحبه!»

۸. تا حالا فکر کردین که بخواهید کارآفرین باشین؟

۱۹ نمونه سوال زیرکانه که در مصاحبه شغلی از شما می پرسند  آموزشی

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ مصاحبه گر شما رو آزمایش می کنه که ببینه هنوز میل پنهونی به راه اندازی شرکتی واسه خود دارین و نتیجتا کارتون رو آزاد کنین. تیلور می گه: «هیچ شرکتی اینجور نیروی کاری نمی خواد، چون در این صورت فکر می کنن زمان با ارزشی که صرف آموزش شما می شه و پول شون به هدر میره.»

۱۹ نمونه سوال زیرکانه که در مصاحبه شغلی از شما می پرسند  آموزشی

نکته گول زننده ی اون چیه؟ بیشتر افراد در برهه ای از زندگی خود به میزانای مختلفی به فکر راه اندازی کسب و کاری واسه خود و کارآفرینی افتادن. این سوال فریبندهه، چراکه ممکنه شما ناخواسته فریب بخورین و با علاقه و حدت بسیار در مورد قصد قبلی خود به راه اندازی کار و کاسبی و رئیس خود شدن حرف بزنین. کارفرما ممکنه نگران باشه که شما هنوز امید داشته باشین که آخرش کار و کاسبی خودتون رو راه بندازین و کار با شما با خطر ترک شغل تون همراه باشه.

جواب مناسب چیه؟ اشکالی نداره که به رئیس آینده خود بگید که زمانی به فکر کارآفرینی بودین یا قبلا به عنوان پیمانکار جداگونه کار کردین. با گفتن اینکه قبلا تجربه این کار رو داشته اید یا بهش فکر کردین و به این نتیجه رسیده اید که این کار مناسب تون نیس، می تونین خیلی راحت به این جنبه ی مثبتی بدین. این حرف خیلی بیشتر باورپذیرتره تا این که بگید: «نه، هیچ وقت به فکرش هم نیفتاده بودم.»

این سوال فرصتی رو واسه بحث درباره این جفت و جور میکنه که بگید کار در محیط شرکتی به عنوان بخشی از یک تیم می تونه واسه تون خیلی رضایت بخش تر باشه. می تونین از کار تخصصی در بخش ی خود بیشتر از جنبه های عملیاتی، مالی یا اجرایی کارآفرینی لذت ببرین. شما می تونین با توضیح دادن اینکه دقیقا به چه دلیل شرکت اونا واسه تون خیلی جذابه، از نگرانی مدیران استخدامی در مورد احتمال ترک شغل تون کم کنین.

۹. با چه نوع رئیس و همکارانی بیشترین و کمترین موفقیت رو تجربه کردین و به چه دلیل؟

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ تیلور می گه: «مصاحبه گران سعی می کنن بفهمن شما با افراد یا تیپای شخصیتی با مشکل برمی خورید. دوم اینکه، اونا می خوان بدونن چه جوری می تونین در بهترین حالت خود کار کنین.»

نکته گول زننده ی اون چیه؟ شما با پذیرش تعاملات ناموفق با بقیه، خطر بداخلاق نشون دادن خود رو به جون می خرید، مگه اینکه احساسی رفتار نکنین. ممکنه در جواب تون ناخواسته بعضی از خصوصیات رئیس آینده خود رو توضیح کنین. اگه بگید: «رئیسی داشتم که اونقدر جلسات زیادی برگزار می کرد که به سختی می تونستم به کارم برسم» و مصاحبه گرتان مثل لبو قرمز شد، شاید به موضوع حساسی اشاره کردین.

جواب مناسب چیه؟ تیلور می گه، «اونا بیشتر دوست دارن نکات خوب رو تا نکات منفی. همیشه بهتره با نکات مثبت شروع کنین و بعد در آخر نکات منفی رو کم اهمیت نشون بدین. لازم نیس طفره برید، ولی بین مصاحبه شغلی وقت اون نیس که همه کمبودها و مشکلای شخصیت تون رو مطرح کنین. می تونین از این فرصت بهره ببرین تا کلا در مورد خصوصیات اخلاقی ای حرف بزنین که بیشتر از همه در بقیه تشویق می کنین و در عین حال، خود رو در کار کردن با تیپای شخصیتی جور واجور به اندازه کافی انعطاف پذیر نشون بدین. مثلا، بگید: «فکر می کنم با همه جور شخصیتی خوب کار می کنم. بعضی از موفق ترین روابطم در شرایطی بوده که همدیگه رو خوب درک کردیم و انتظارات دوطرفه خود رو رک و روشن مطرح کردیم.»

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۹ عادت یک فروشنده موفق

۱۰. اگه می تونستید با هر شرکتی کار کنین، دوست داشتین کجا کار کنین؟

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ مدیران استخدامی می خوان بفهمن که به ویژه در برابر رقبا، در کار کردن واسه اونا چقدر جدی هستین و میزان وفاداری شما رو سبک سنگین کنن. تیلور می گه: «این به اونا کمک می کنه نامزدهای شغلی که امکان تغییر جهت از هسته ی حرفه ی خود رو دارن، کنار بذارن. شاید شنیده باشین بعضی شرکتا مثل گوگل واسه کار خیلی ایده آل هستن، اما مطرح کردن اسم اینجور شرکتایی فایده ای نداره و حتی ممکنه فضا رو تیره و تار کنه، چون شرکتی که الان در حال محاصبه با اون هستین هم به شکل نظری فرصت داشتن «شغل رویایی تون» رو به شما داده. مصاحبه گر با این سوال نمی خواد در مورد یک شرکت رویایی مثل گوگل براش حرف بزنین، پس بهتره به همین شغل و شرکت فعلی بدین.

نکته گول زننده ی اون چیه؟ ممکنه در جریان اتفاقیِ بحث گرفتار بشین و ناخواسته نام چند شرکت خوشنام و معتبر از زیر زبون تون دربرود، اما این هیچ خاصیتی نداره و تنها تردیدهایی رو نسبت به اهداف تون به مصاحبه گر القا می کنه.

جواب مناسب چیه؟ مصاحبه گر می خواد بدونه که شما حالا در حال مصاحبه شغلی با شرکتی هستین که اولویت اول تون بوده. پس جواب تون می تونه اینجور باشه: «، من خیلی در مورد شرکتای موردنظرم تحقیق کردم و شرکت تون به نظر انتخاب ایده آلی واسه سابقه شغلی من هستش. برایم خیلی جالبه که شرکت تون در صنعت خود حرف آخر رو می زنه و من خیلی تمایل دارم به سهم خود در اینجور شرکتی مشارکت داشته باشم.»

۱۱. موفقیت رو چیجوری توضیح می کنین؟

۱۹ نمونه سوال زیرکانه که در مصاحبه شغلی از شما می پرسند  آموزشی

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ تیلور می گه: «مصاحبه گران این سوال رو می پرسند تا بفمهند چه چیزایی به شما انگیزه می ده، البته تا حدودی و اینکه جوهره و جُربزه ی کاری تون رو سبک سنگین کنن. جوابای تون به اونا بینشی در مورد اولویتاتون می بخشه: انگیزه شما حقوق بالاست؟ یا می خواید به رقابت کشیده شید؟ می خواید مهارتای جدیدی یاد بگیرین؟ یا شاید هم مصاحبه گر داره می پرسد « شما راه و روش شخصی تر و فردگرایانه نسبت به موفقیت دارین؟»

نکته گول زننده ی اون چیه؟ این سوال به یه جور مثل میدون مینه، چراکه «موفقیت» چیزی فوق العاده ذهنی و شخصیه و حتی یک جواب منطقی هم می تونه بد تعبیر شه. تیلور می گه: «فرقی جزئی بین جاه طلب به نظر رسیدن و چشم داشتن به میز مدیریت هست چون شما به هرحال واقعا دوست دارین پیشرفت کنین و در محل کارتون موثر باشین.

جواب مناسب چیه؟ وقتی سوالات کلی هستن و پتانسیل بالایی واسه تبدیل شدن به یه جور «بازجویی ناملموس» رو دارن، تیلور پیشنهاد می کنه که جوابای خود رو تا حد ممکن غیر قابل اعتراض نگه دارین. «سعی کنین بسته به مطالبی که در توضیح شغلی و گفت و گوی تون متوجه شدین موفقیت رو به صورتی توضیح کنین که به یه جور با کارفرمای آینده تون رابطه پیدا کنه. جواب خوب کدامه؟ مثلا من در اینجور موقعیتی درمورد تخصص خودم در مورد ی برندسازی در جهت اهداف بازاریابی که واسه شرکت مورد نظر تعیین شده صحبت می کنم و می گم که چه جوری موفقیتی که تا به حال داشتن رو بهبود میدم.»

۱۲. به چه دلیل در شغل قبلی کاهش شدید؟

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ نیکولای می گه: «کارفرماها می خوان بدونن چیجوری تحت فشار یا در شرایط نامساعد مثل از دست دادن شغل می تونین خود رو کنترل کنین و بر شرایط مسلط بمونین. اونا دوست دارن که شما نگاه مثبت دارین و آماده اید که با نگرشی عالی به سر کار خود برگردید. اونا مایل هستن که از شما اعتماد به نفس ببینن، نه اینکه از خشم یا شکست تون .

نکته گول زننده ی اون چیه؟ تازه کارا از اخراج خود عصبانی می شن یا بدزبانی می کنن و این سوال امکان داره اونا رو به بددهنی و عیب جویی از کارفرمای سابق خود جهت بده که تحت هیچ شرایطی نباید در مصاحبه شغلی اینجور رفتاری رو از خود بروز داد. نیکولای اضافه می کنه: «اصلا از کارفرمای قبلی خود بدگویی نکنین، از خود یأس و استیصال بروز ندین و اینکه خود رو مثل قربونی نمایش ندین.»

جواب مناسب چیه؟ جواب معقولانه ای ارائه بدین که بر تصمیم شغلی شرکت در مورد کم کردن از نیروها متمرکز باشه. حتما از مقصر نشون دادن بقیه یا هرگونه نارضایتی پرهیز کنین. رو راست واقعیتا رو بگید.

۱۳. اگه همین فردا ۵۰۰ میلیون تومن برنده شید، چکار می کنین؟

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ اونا می خوان بدونن اگه دیگر به پول احتیاجی نداشتید، بازم حاضرید کار کنین. جواب تون واسه کارفرما می تونه گویای انگیزه و اخلاق کاری تون باشه. مصاحبه گر ممکنه بخواد بدونه که چه جوری پول تون رو خرج می کنین یا قصد سرمایه گذاری با اونو دارین. این می تونه نشون دهنده میزان مسئولیت پذیری شما در قبال پول تون باشه و نشون بده که چقدر شخصیت بالغ و پخته ای دارین.

نکته گول زننده ی اون چیه؟ سوالات خارج از بخش ی کاری ممکنه غافلگیرتان کنن و می تونن آرامش و تسلط برنفس تون رو به هم بزنن. تیلور می گه: «این سوالات در نگاه اول هیچ ارتباطی با شغل موردنظرتان ندارن و ممکنه پیش خود فکر کنین که این سوالات اصلا چه اهمیتی واسه اونا می تونه داشته باشه. چه اهمیت داشته باشن یا نه، واقعیت اینه که اگه مکثی نکنین و قبل جواب دادن به اینجور سوالاتی تمرکز پیدا نکنین، همین سوالات می تونن خونسردی تون رو از شما بگیرن.»

۱۹ نمونه سوال زیرکانه که در مصاحبه شغلی از شما می پرسند  آموزشی

جواب مناسب چیه؟ اونا دوست دارن از شما که به کارتون ادامه میدید، چون نسبت به کارتون اشتیاق و علاقه مندی بسیاری در خود می ببینن. اونا دوست دارن بدونن که تصمیمات مالی هوشمندانه ای در پیش می گیرین. اگه پول تون رو غیرمسئولانه خرج کنین، اونا نگران می شن که نسبت به اونا هم با بی توجهی رفتار می کنین.

۱۴. تا حالا هیچ وقت سرپرست یا همکارتان از شما خواسته که درستی و راستی خود رو زیر پا بذارین؟ بیشتر توضیح میدید؟

۱۹ نمونه سوال زیرکانه که در مصاحبه شغلی از شما می پرسند  آموزشی

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ با مطرح کردن این سوال که درباره موقعیتای حساسی که درستکاری تون رو به آزمایش می ذارن، رئیس آینده تون می خواد حد و مرزای اخلاقی شما رو آزمایش کنه. تیلور می گه: «اونا با این سوال میزان درایت شما رو سبک و سنگین میکنه. اونا از پایه می خوان بدونن در اون شرایط از دیپلماسی استفاده کردین؟ آشکارا این رفتار رو گزارش دادین؟ از خود در برابر اون واکنش شدیدی نشون دادین؟ مراحل فکری تون در اون موقع چی بوده؟

نکته گول زننده ی اون چیه؟ مصاحبه گران می خوان بدونن فارغ از میزان جدیّت یک سوء رفتار، چیجوری مسائل حساس رو مدیریت می کنین و نسبت به اونایی که از کارفرماهای قبلی خود عیب جویی و بددهنی می کنن، رفتاری با احتیاط در پیش می گیرین؟ اگه زیادی اطلاعات خصوصی موقعیتای شغلی سابق خود رو رو کنین، مصاحبه گران احساس نگرانی می کنن. از اونجا که این سوال خیلی فریبندهه، شما باید به دقت لغات تون رو برگزینید و آخر دیپلماسی و درایت رو در بیان خود رعایت کنین.

جواب مناسب چیه؟ رفتار با فکر ایجاب می کنه که جواب تون روشن، خلاصه و حرفه ای باشه و از افشای روش داخلی کارفرماهای قبلی خود پرهیز کنین. مطمئن باشین با افشای اطلاعات شرکتای خصوصی هیچ چیزی عایدتان نمی شه.

پاسخی مثل این می تونه کارساز واقع شه: یک بار یکی از همکارانم ازم خواست در پروژه ای مشارکت داشته باشم که به نظر غیراخلاقی می رسین، اما مسئله خودش حل شد. از آنجایی که خودم رو در موفقیت شرکت پایبند می دونم، اگه پروژه ای در شرکت موجب شه که احساس نگرانی کنم، از همون اول سعی می کنم تا اونجا که امکان داره در این مورد رو راست رفتار کنم.

۱۵. می تونین دلیلی بیارین که به چه دلیل ممکنه کسی دوست نداشته باشه با شما کار کنه؟

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ رئیسای آینده می خوان اطمینان یابند مشکل شخصیتی نخواهید داشت و بخاطر این، چه کاری بهتر از این که مستقیما به خود ریشه مراجعه شه؟ تیلور می گه: «اونا فکر می کنن هیچی از دروغ گویی تون بدتر نیس و پیش خود احساس می کنن هنوزم در کشف و شناسایی بی صداقتی مهارت لازم رو دارن. لحن منفی این سوال می تونه جوهره ی حتی مجرب ترین حرفه ایا رو هم به آزمایش بزاره.»

نکته گول زننده ی اون چیه؟ شما خیلی راحت می تونین فریب این سوال رو بخورین و شروع به خودزنی کنین. اگه از کوره دربروید و بگید: «فکر نمی کنم دلیلی وجود داشته باشه که کسی نخواد با من کار کنه»؛ با کم اهمیت نشون دادن این سوال ، تلویحا بهش توهین می کنین. پس شما باید با سوال به نحوی روبه رو شید که بدون خودکوچک انگاری جواب مناسبی واسه اون داشته باشین. مدیران استخدامی به دنبال نامزدهای شغلی ای نیستن که واسه خود احساس ترحم می کنن.»

جواب مناسب چیه؟ لازم نیس اینجور جوابایی بدین: «، من همیشه هم آدم خوش خلقی نیستم، به ویژه وقتی که زیر فشار انجام کار قبل از موعد مقرر گیر بیفتم. بعضی مواقع خیلی راحت کنترل اعصابم رو از دست میدم.» در این صورت با گفتن اینجور حرفایی بهتره وسایل خود رو جمع کنین و قابل احترام به دنبال در خروجی بگردید، برعکس اگه شرایط رو خوب و مثبت مدیریت کنین، می تونین با اطمینان خاطر از اونجا برید. تیلور پیشنهاد می کنه که در جواب بگید: «بیشتر من این شانس رو داشته ام که در همه موقعیتای شغلی خود با بقیه روابط عالی داشته باشم. تنها باری که مورد بی مهری قرار گرفتم که موقتی هم بود، مربوط به زمانی می شد که ازم خواسته شده بود کارکنان خود رو به نحوی به رقابت بکشم تا کارکرد بهتری از اونا بگیرم. بعضی وقتا احساس می کنم باید تصمیمات ناراحت کننده ای بگیریم که بیشترین نفع رو واسه شرکت به همراه داشته باشه.»

۱۶. به چه دلیل این مدت زمان طولانی رو جایی مشغول به کار نبوده اید؟

۱۹ نمونه سوال زیرکانه که در مصاحبه شغلی از شما می پرسند  آموزشی

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ تیلور می گه: «مصاحبه گران عمدا هدفی شکاکانه دارن. بعضی وقتا شما تا زمانی که خلاف اون اثبات نشده، گناهکار حساب میشید. به خاطر اثبات بی گناهی خود باید تموم آثار و نشونه های منفی رو از بین ببرین. از اونجا که این سوال زننده و بد به نظر می رسه، بخاطر این دلهره آور هم هست.»

معنای ضمنی اینجور سوالی می تونه اینجور احتمالاتی باشه: به اندازه کافی انگیزه واسه اشتغال نداشتین؛ اهداف دیگری توجه شما رو به خود جلب کرده بودن؛ مهارتای تون شاید به روز نبوده ان؛ با کارفرمایان قبلی خود مشکلاتی داشته اید؛ یا با مشکلات دیگری دست به گریبان بودین.

نکته گول زننده ی اون چیه؟ چینش کلمات در این سوال طبیعتا به این منظور طراحی شده که میزان انعطاف پذیری شما رو آزمایش بزنه. نکته کلیدی اینه که فریب طعمه رو نخورید و با لحنی آروم و خونسرد واقعیت امر رو در جواب بگید.

جواب مناسب چیه؟ مدیران استخدامی می خوان اطمینان کسب کنن که شما در زمان نبود اشتغال تون هم ابتکار عمل رو در دست داشته اید. این انگیزه و سرسختی تون معنای خوبی در مورد ی کاری شرکتا پیدا می کنه و امتیاز مثبتی واسه شما حساب می شه.

تیلور به عنوان چند نمونه از جوابای درست اینا رو برمی شمرد: «من در این مدت همیشه به مصاحبهای شغلی می رفتم، ولی به دنبال انتخاب ایده آل خود بودم که مطمئن شوم این شغل ۱۱۰ درصد همون چیزیه که دنبالش بوده ام.» یا «من در این مدت فعالانه در جستجوی شغل بوده ام و سعی می کردم مهارتای خودم رو از راه … (دوره های آموزشی، فعالیتای داوطلبانه، رسانه های اجتماعی، ایجاد گروه های شغلی و …) حفظ کنم». اون می افزاید: «اگه به خاطر مسائل شخصی یه مدت از فضای کار دور بودین، می تونین همین موضوع رو بدون ارائه جزئیات هم مطرح کنین.»

حتما جوابگو و مسئولانه رفتار کنین و این وضعیت خود رو به گردن میزان بیکاری، بازار کار یا صنعت تون یا هر بهونه ی دیگری نیندازید. این سوال وقتیه که نشون بدین چقدر از امکان مشارکت در فعالیتای کارفرمای تون خوشحال هستین.

۱۷. اگه سیاستای شرکت رو قبول نداشته باشین، چکار می کنین؟

۱۹ نمونه سوال زیرکانه که در مصاحبه شغلی از شما می پرسند  آموزشی

به چه دلیل این سوال رو می پرسند؟ این سوال توانایی تصمیم گیری ، راحتی کار با بقیه و مهم تر از همه، توانایی بیان ایده ها و نظرات خود در شناسایی بخشایی که نیازمند بهبود هستن رو در خواسته کننده شغل نشون می ده.

نکته گول زننده ی اون چیه؟ نیکلای می گه: «اینکه بگید «من هیچ وقت با سیاستای شرکت مشکلی پیدا نمی کنم» باورش حتی از طرف مطیع ترین کارمندان هم سخته. ضمنا، این حرف می تونه نشون دهنده ی این باشه که هر چیزی رو که به شما گفته می شه بدون فکر کردن راجبه نتایج احتمالی اون، قبول می کنین. با اینکه شرکتا مدیران و کارکنانی می خوان که از قوانین پیروی کنن، اما در عین حال خواهان کارکنانی هستن که سیاستای قدیمی و منسوخ احتمالی رو بررسی کنن و جربزه پیگیری اونو داشته باشن و تغییراتی رو که واسه حفظ توان رقابتی الان و محیط کار تولید کننده لازمه، پیشنهاد کنن.

۱۹ نمونه سوال زیرکانه که در مصاحبه شغلی از شما می پرسند  آموزشی

جواب مناسب چیه؟ یک موقعیت واقعی رو که در اون به خاطر دلایل منطقی و حرفه ای با سیاست در پیش گرفته شده از طرف شرکت مخالفت کردین، مطرح کنین. بر این مسئله تمرکز کنین که نظر و ایده ی شما واسه بازنگری در سیاست شرکت چه جوری موجب سود و منفعت بیشتری واسه شرکت شد. در مورد تحقیقی که انجام دادین، واقعیتایی که ارائه کردین و نتایج سعیای تون واسه اصلاح سیاست دلخواه حرف بزنین و ایده های خود رو مطرح کنین.

دسته‌ها: آموزشی