«چیزی که می گین فقط نصف چیزیه که بقیه می شنون.» آلبرت محرابیان، استاد دانشگاه کالیفرنیا باور داره؛ ۵۵ درصد پیامی که شما در ارتباطات تون به بقیه منتقل می کنین، به شکل غیرکلامی یعنی با استفاده از حالات سر، دست، چشما، ابروها و پاهای شما صورت میگیره. میدونید که کلمات آگاهانه بیان می شن پس میشه خیلی از نیّات و احساسات رو پشت اونا مخفی کرد، اما زبون بدن به وسیله بخش ناهُشیار مغز کنترل می شه پس دخل و تصرفی در اون نداریم، و به همین دلیله که می تونه درخشش احساسات واقعی و داخلی ما باشه.

مطالعه درباره روانشناسی زبون بدن قدمت زیادی داره و اولین تحقیقات درباره اون به سال ۱۸۷۲ میلادی، به وسیله چالز داروین برمیگرده. پس از گذشت چند سال، علم در مورد ی درک معانی اجتماعی به وسیله زبون بدن به پیشرفتایی رسیده و در این مقاله تعدادی از کاربردی ترین یافته های به درد بخور در این باره رو به شما معرفی می کنیم. این چند مورد برگرفته از روانشناسی نوین، نشریات پژوهشی و چند کتاب جالبه که در این مورد منتشر شدن.

 

۱. شونِه بالا انداختن (فرد چیزی نمی دونه یا متوجه نمی شه جریان از چه قراره)

۱۷ ترفند واسه شناسایی و روانشناسی زبون بدن بقیه آموزشی

باربارا و آلن پیز (Barbara and Allan Pease) نویسندگان کتاب «زبون بدن» فکر می کنن وقتی کسی شونِه هاش رو بالا میندازه، یعنی یا نمی دونه یا درک نمی کنه شما چه می گین. اونا شونِه بالا انداختن رو نمونه خوبی به عنوان یکی از علائم بین المللی زبون بدن میدونن. روان شناسی زبون بدن می گه؛ شونِه بالا انداختن یک ژست چندگانهه که سه قسمت اصلی داره؛ کف دستا باز، شونه ها قوز کرده و ابروها کمی بالا رفته ان.

۲. کف دستای باز (فرد می خواد رو راست بودنش رو نشون بده)

۱۷ ترفند واسه شناسایی و روانشناسی زبون بدن بقیه آموزشی

حتما تا به حال در فیلما دیده اید وقتی کسی در دادگاه سوگند یاد می کنه، یک دستش رو روی کتاب آسمونی می ذاره و کف دست دیگش رو باز کرده، رو به دادگاه بالا میاره و جملات رو تکرار می کنه.

پیز در کتابش می نویسه: این کار به این دلیله که کف دست باز در طول تاریخ غرب مفاهیمی مثل حقیقت، راستی، وفاداری و تسلیم شدن رو دربرداشتهه. وقتی کسی دستاش رو باز می کنه و به شما نشون می ده، می خواد بگه خلع اسلحه شده و از طرف اون چیزی شما رو تهدید نمی کنه.

۳. اشاره کردن با انگشت (نشونه تسلط فرد روی مخاطبه)

۱۷ ترفند واسه شناسایی و روانشناسی زبون بدن بقیه آموزشی

وقتی کسی دستش رو مشت می کنه و فقط انگشت اشاره اش رو باز و رو به فرد مقابل نشونه میره، به معنی سعی واسه مسلط شدن بر اوست. هر چند این کار همیشه جواب نمی ده اما حس بدی رو منتقل می کنه. در روانشناسی زبون بدن، استفاده از انگشت اشاره در بین صحبت کردن به این معناست که طرف مقابل، تازمانی که اون مشغول صحبته باید تسلیم باشه. این رفتار به شکل ناخودآگاه موجب تداعی احساس منفی در طرف مقابل می شه چون این حرکت حتی از حالت یک جونور درنده در موقع حمله کردن هم تهاجمی تره.

۴. چروک نشدن دور چشما موقع خندیدن (نشونه لبخند تصنعیه)

۱۷ ترفند واسه شناسایی و روانشناسی زبون بدن بقیه آموزشی

لبخند واقعی (لبخند دوشن هم نامیده می شه) یک عمل غیر ارادیه و تقریبا غیر ممکنه که بتونیم به کسی بگیم که به زور یک لبحند واقعی تحویل مون بده. به همین دلیله که لبخند زدن افراد در تموم عکسای خانوادگی تصنعیه؛ چون همه رو به دوربین، ناشیانه لبخند میزنن! دور چشم خطوط ریزی هست که اصطلاحا به اونا «پنجه کلاغی» گفته می شه. وقتی از روی لذت و شادی واقعی لبخند میزنین خطوط پنجه کلاغی خودشون رو نشون میدن، در حالی که وقتی لبخندتون تصنعیه این چینای دور چشم محو می شن. اگه کسی تقلا کنه خودشو خوشحال نشون بده، شما چین و چروکی نمی ببینن.

۵. بالا بردن ابروها (نشونه راحت نبودن یا ناراحتی طرف مقابله)

۱۷ ترفند واسه شناسایی و روانشناسی زبون بدن بقیه آموزشی

همونجوریکه لبخند واقعی چین و چروکای دور چشم رو نمایان می کنه، سوزان کراس ویتبرن (Susan Krauss Whitbourne) استاد دانشگاه ماساچوست باور داره؛ نگرانی، تعجب یا ترس می تونه مثل دلایل بالا رفتن ابروهای فرد شه. این رو بدونین وقتی کسی از مدل موهاتون تعریف کنه اما در عین حال هنگام صحبت با شما ابروهای خود رو بالا ببره به این معنیه که شاید از جذاب شدن تون خیلی خوشحال نیس!

۶. لرزش صدا (نشونه علاقه مندی به کسی یا چیزیه)

وقتی کسی مشغول حرف زدن باشه و صدای اون تُن ثابتی نداشته یا بلرزد، شاید به کسی یا چیزی علاقه مند شده. به ویژه در هنگامی که طرف مقابل، روبه روتون وایس تاده، مواظب باشین لرزش صداتون شما رو لو نده!

تحقیقای روانشناسی نوین نشون می ده؛ اگه در موقع مکالمه احساس علاقه به وجود بیاد، در زنان شاهد آهنگین شدن صدا هستیم و در مردها پایین اومدن صدا به اندازه یک اکتاو اتفاق میفته.

۷. حالت آینه ای (نشونه رابطه خوبه)

۱۷ ترفند واسه شناسایی و روانشناسی زبون بدن بقیه آموزشی

اگه فرد مقابل رفتار بدنی شما رو مشخص کنه شاید رابطه به طرف خوبی پیش میره و صمیمی تر میشید. وقتی دو نفر صمیمی هستن یا مدت زیادی با هم بودن، ناخودآگاه حالات و رفتارهای همدیگه رو مثل آینه درخشش میدن. با بهترین دوست تون نشسته اید و گپ میزنین، اگه حالتش رو عوض کنه و پاهایش رو روی هم بندازه، ناخودآگاه شمام کارش رو تکرار می کنین. اگه در شروع یک رابطه هستین و این آشنایی خوب پیش میره، منتظر باشین تا نشونه هایی از حالات و حرکات بدنی مشترک بین خودتون رو ببینین. دقت کردین که زن و شوهرها بعد از یه مدت کاراشون مثل هم می شه؟ باربارا فردریکسون (Barbara Fredrickson) می گه: «وقتی در مورد کسی هستین زمانی که احساسات تون با هم پیوند می خوره بعد از یه مدت مشخص کننده ی رفتار همدیگه میشید.»

۸. تماس چشمی (نشون دهنده ی علاقه و محرک احساساته)

۱۷ ترفند واسه شناسایی و روانشناسی زبون بدن بقیه آموزشی

وقتی کسی مستقیم به چشمان تون نگاه می کنه، یعنی خواهان تحریک احساسات تونه. رونالد ریگیو (Ronald E. Riggio) روان شناس سازمانی درباره این موضوع می گه: «اینکه این تحریک احساسات چیجوری تفسیر شه و بدونیم فرد چه منظوری داره، بستگی به نوع رابطه دو طرف داره. اگه طرف مقابل ناشناس باشه و به شما زُل بزنه، علامت خوبی نیس و شاید شما رو می ترسوند. اما اگه همسرتون مستقیم به چشمان شما نگاه کنه شاید خواهان رابطه جنسیه یا می خواد بگه دوست تون داره.»

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۲۲ راز پولدار شدن؛ اگه می خواید پولدار شید این پیشنهاد ها رو جدی بگیرین

۹. تماس چشمی طولانی (نشون دهنده ی نبود راستی فرد مقابل)

از نگاه های حیله گرانه و نامفهوم دوری کنین، بعضی از افراد دروغ گو عمدا در زمان طولانی به طرف مقابل خیره می شن چون می خوان احساساتش رو نشونه بگیرن و اونو تحت اثر قرار بدن. حتی ممکنه مدت طولانی بی حرکت نگاه تون کنن و پلک هم نزنند.

۱۰. ژستای نمایشی و گرم گرفتن (فرد مقابل می خواد نشون بده که پیروز میدانه)

۱۷ ترفند واسه شناسایی و روانشناسی زبون بدن بقیه آموزشی

طبق یافته های استادان روانشناسی دانشگاه هاروارد؛ حتی خودنمایی به تحت کنترل بودن همه چیز و اینکه فرد حس خوبی داشته و خوشحال باشه، میزان تستوسترون رو بالا می بره و اعتمادبه نفس رو زیاد می کنه. اگه طرف مقابل با آرامش نشسته و راحت تکیه داده، احساس قدرت می کنه و می خواد بگه به شرایط مسلطه. از طرفی تحقیقات نشون می ده؛ حتی یک نابینای مادرزاد هم، در صورتی که دستاش رو به حالت V انگلیسی یا همون عدد ۷ خودمون بالا بیاره و چانه اش رو بالا بگیره، می خواد بگه برنده ی رقابته.

۱۷ ترفند واسه شناسایی و روانشناسی زبون بدن بقیه آموزشی

۱۱. روی هم انداختن پاها (نشونه مقاومت طرف مقابله)

۱۷ ترفند واسه شناسایی و روانشناسی زبون بدن بقیه آموزشی

وقتی فرد پاهایش رو روی هم میندازه به معنای مقاومت در مقابل حرفای شماس و از نظر روانشانسی زبون بدن، این حالت یکی از بدترین نشونه ها واسه یک جلسه ی مذاکرهه.

جرارد نیربرگ (Gerard I. Nierenberg) و هنری کالرو (Henry H. Calero) نوبسندگان کتاب «چیجوری افراد رو مثل کتاب بخونیم»، بیشتر از ۲۰۰۰ ساعت نوار ویدئویی از جلسات گفتگو ضبط کردن. این دو نفر باور دارن؛ تا زمانی که یکی از دو طرف گفتگو پاهای خود رو روی هم انداخته باشه، ممکن نیس گفتگو به نتیجه برسه. از نظر روانشناسی زبون بدن، با انداختن پاها روی هم این پیام رو مخابره می کنیم که چه از نگاه ذهنی، چه عاطفی یا حتی فیزیکی بسته هستیم و تمایلی به رابطه نداریم. اگه کسی در گفتگو پاهایش رو روی هم انداخته بود، شاید می خواد بگه علاقه ای به پیشرفت گفت و گوا نداره.

۱۲. خندیدن به حرفای طرف مقابل (شاید نشونه علاقه مندیه)

۱۷ ترفند واسه شناسایی و روانشناسی زبون بدن بقیه آموزشی

هر چند کمی به نظر توهم آمیز میاد اما اگه کسی از شوخ طبعی شما استقبال کرد ممکنه به شما علاقه مند باشه. روان شناسان تکاملی فکر می کنن، طنز و شوخ طبعی در پیشرفت روابط انسانی نقش اساسی داره. شوخ طبعی یکی از راه های انتقال این پیامه که: میل دارم با شما رابطه برقرار کنم. حتی ممکنه این رابطه با یک شوخی بی مزه شروع شه.

۱۳. فشار دادن فک و دندانا روی هم، انقباض گردن یا چین انداختن ابرو (می تونه نشونه ترس باشه)

۱۷ ترفند واسه شناسایی و روانشناسی زبون بدن بقیه آموزشی

جو ناوارو (Joe Navarro) مأمور سابق FBI می گه: احساسات، باقی موندن ما رو تضمین می کنن، این حسای داخلی ما هستن که تهدیدات بیرونی رو کشف می کنن و نسبت بهش واکنش نشون میدن و همه این مسئولیتای سنگین برعهده سیستم لیمبیک مغز (سامانه عصبی احساسی) است.

از اتوبوس جا می مانید؛ حرص می خورید، فک تون رو روی هم فشار می دن و گردن تون رو لمس می کنین. یادمون میفته آخر هفته باید کار کنیم؛ حدقه ی چشم مون تنگ می شه و سر و چانه رو پایین میندازیم.

۱۴. ژستای باز با حالت قدرت (فرد می خواد نشون بده که اون رهبره)

۱۷ ترفند واسه شناسایی و روانشناسی زبون بدن بقیه آموزشی

این حالات چه ذاتی باشه و چه اکتسابی، پیامش اینه که: من رهبر هستم یا کمه کم می خواد متقاعدتان کنه باید این طور باشه. فرد علاقه مند به رهبری یا کسی که دچار توهم رهبریه قوز نمی کنه، صاف وای میسته یا می شینه، حساب شده و هدفمند قدم می زنه، در حالت نشسته دست هاش رو به حالت برج یا ۸ فارسی در میاره (در حالی که کف دستش رو به پایینه) و وضعیت بدنش نشون می ده پذیرای شماس یعنی اعتمادبه نفسش زیاده.

۱۵. تکون دادن پاها (معمولا نشونه ضعفه)

یکی از استادان دانشگاه ماساچوست باور داره؛ از آنجایی که بخش بزرگی از بدن تون رو پاهای شما تشکیل میدن؛ پس وقتی جلوی کسی نشسته اید و همیشه پاهایتان رو تکون میدید خیلی سخته طرف مقابل فکر کنه که این هیچ معنایی نداره. تکون دادن پاها یعنی بدن تون می خواد بگه مضطرب یا ناراحت هستین و یا هیجان دارین. شاید هم پیامش همه اینا با هم باشه.

۱۶. دسته ای از حرکات مربوط به هم (نشون دهنده ی ایجاد رابطه واقعیه)

۱۷ ترفند واسه شناسایی و روانشناسی زبون بدن بقیه آموزشی

کشش (جاذبه) تا زمانی که پیام ارسال شده به وسیله فرد طرف مقابل جواب داده نشه، تبدیل به رابطه نخواهدشد. مارشا لوکاس (متخصص علوم اعصاب) این جمله رو بسیار خوب واسه شما تصویرسازی کرده: بعد از ایجاد رابطه چشمی، طرف مقابل که شاید یک خانمه چند لحظه چشمانش رو پایین میندازه، موهاش رو با یک گیره ی مو بالای سرش جمع می کنه، بعد دوباره به شما نگاه می کنه تا زمانی که با چانه اش به شما اشاره کنه. اینجاست که پیام ارسال شده به وسیله شما جواب داده شده و طرف مقابل تمایل داره وارد رابطه واقعی با شما شه.

۱۷. دست به سینه بودن (معمولا نشونه حالت تدافعیه)

۱۷ ترفند واسه شناسایی و روانشناسی زبون بدن بقیه آموزشی

درسته که این آخرین نشونه ایه که درباره اش حرف می زنیم، اما یکی از آسونترین نشونه های روانشناسی زبون بدن تلقی می شه. نکته مهم در مورد دست به سینه بودن، باخبر شدن از موقعیتیه که فرد این حرکت رو انجام می ده.

دست به سینه شدن در حالت عادی نشونه حالت دفاعی فرد مقابله، اما خیلی از اوقات موقع سرما یا وقتی که صندلی اش دسته نداره، دست به سینه می شه.

درباره تموم این نشونه های زبون بدن مهم ترین مسئله اینه که، قبل اینکه ژستای بقیه رو بر مبنای روانشناسی زبون بدن بررسی کنین و نسبت به اونا تغییر رفتار بدین یا موضع گیری تون رو عوض کنین، سعی کنین از شرایط طرف مقابل خبردار شین. از طرف دیگر توجه کنین که بعضی وقتا وجود یک نشونه نمیتونه مبنای تشخیص باشه و شاید باید چند نشونه رو با هم در نظر بگیرین تا متوجه حالت حقیقی فرد طرف مقابل تون شید.

منبع : entrepreneu

 


دسته‌ها: آموزشی